Allegro - świetna robota! Słów kilka o aplikacji portalu aukcyjnego

Allegro – świetna robota! Słów kilka o aplikacji portalu aukcyjnego

Opublikowano 21.07.2013 10:04 -


Tak to już jest, że większość wpisów dotyczących zmian wprowadzonych w serwisach znanych marek to z reguły krytyka (oczywiście konstruktywna). Dzisiaj chciałbym nieco inaczej. Czas na laurki a samo Allegro zdecydowanie zasłużyło.

Pisałem wiele o możliwościach przywrócenia starego wyglądu tego polskiego portalu aukcyjnego. Było także o grzechach głównych nowego interfejsu. Jednym z moich głównych zarzutów było to, że nowa propozycja od Allegro kompletnie nie działała jak powinna – na urządzeniach mobilnych. Cóż z tego, że szablon jest responsywny, jeśli przeglądanie aukcji to jakaś katorga – za sprawą ciągłego efektu zamulania. Sprawa cholernie irytująca.

Wygląda na to, że Allegro w końcu pomyślało o użytkownikach mobilnych – i przygotowało stosowną aplikacje. Dzisiejszy wpis to będzie laurka dla naszego rodzimego portalu aukcyjnego, właśnie w związku z aplikacją, którą przygotowali na iPada. W sumie zupełnie przypadkiem ją znalazłem, przeglądając Appstore. Jakież wielkie było moje zdziwienie, raz że aplikacja właściwie w ogóle jest, dwa jej usability!

Obsługa serwisu w końcu stała się przyjemna z poziomu tabletu moje przestały siwieć podczas przeglądania aukcji z poziomu Safari/Chrome. Generalnie, cóż mogę rzec – po tych wszystkich moich kąśliwych uwagach, muszę oddać uczciwość sprawie i rzec: Allegro, kawał dobrej roboty!

Dla tych, którzy nie wiedzieli a chcą wiedzieć, aplikacja na iPada w Appstore znajduje się tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl