Otwierając od wczoraj Allegro.pl, nie da się nie zauważyć gigantycznego baneru „Allegro Smart!”. Siła promocji nowego pomysłu działu rozwój świadczyłaby, że jest to duże coś. I chyba jest, choć raczej kierowane do osób, których najlepszym zajęciem w pracy, przy piwie, wieczorem, w toalecie… w sumie wszędzie jest kupowanie na Allegro. Bo właśnie tak to działa – im więcej kupujesz, tym więcej zyskujesz.

Ok. Trochę przesadziłem. Tak naprawdę wystarczy, że kupujecie regularnie 1-2 niewielkie rzeczy na Allegro w ciągu miesiąca, aby zauważyć oszczędności. Jeżeli jesteście jedną z takich osób, zachęcam do zapoznania się, o co w tym wszystkim chodzi i jak możecie zaoszczędzić kupę pieniędzy na zwykłych zakupach.

OFERTA

Kopia Allegro Smart 6

Oferta jest prosta i nie doszukałem się w niej większych haczyków. Płacicie określoną sumę za abonament upoważniający was, przede wszystkim, do darmowych wysyłek z możliwością darmowego zwrotu do paczkomatów*. Abonament na 6 miesięcy kosztuje 39zł, a ten bardziej opłacalny 49zł na okres 12 miesięcy. Nie ma innych możliwości, a wszystkie przeliczenia na miesiące znajdujące się na stronie mają za zadanie jedynie uzmysłowić, jak niewiele to jest w rozliczeniu miesięcznym.

Jako członkowie Smart! otrzymujemy, oprócz darmowych przesyłek, dostęp do specjalnej zakładki, gdzie mają znajdować się specjalne okazje oraz priorytet rozpatrywania spraw w programie ochrony kupujących gwarantujący zwrot pieniędzy w ciągu 2 dni roboczych.

Zrzut ekranu 2018 08 28 o 23.01.17

*Paczkomaty w tym wypadku określa sposób dostawy, a nie konkretnie paczkomatów Inpost. Darmowe dostaniecie dostawy do paczkomatów inpost, kiosków Ruchu, punktów poczty, punktów żabki, freshmarketu oraz na stacje Orlen. Łącznie 15 000 punktów (20 000 do końca roku) – sporo.

GDZIE JEST HACZYK?

Takowego nie ma albo się go nie doszukałem. Trzeba jedynie pamiętać o ograniczeniach oferty, a więc o:

  • sposobie dostawy – tylko paczkomaty i tym podobne (wymienione powyżej)
  • łączna wartość zakupów u danego sprzedającego to minimum 40 złotych
  • sprzedający musi oferować możliwość wysyłki w tej formie
  • przedmiot musi się zmieścić do paczkomatów (max. 41 x 38 x 64 cm i waga do 25kg)
  • działa tylko w przypadku przedpłaty. Ceny dostaw z płatnością przy odbiorze pozostają niezmienne

Czy warto?

Tak jak mówiłem na wstępie – wszystko zależy od tego, jak wyglądają wasze przyzwyczajenia zakupowe. Czy korzystacie z kurierów? Czy robicie dużo zakupów za bardzo małe kwoty? Na te właśnie pytania musicie sobie odpowiedzieć.
Jeżeli nie jesteście pewni, jest opcja przetestowania Allegro Smart! przez 30 dni z pełnym zwrotem poniesionych kosztów, nawet jeżeli skorzystaliście z oferty. Mówiąc prościej – niczym nie ryzykujecie. Oczywiście, działa to tylko w przypadku pierwszego zakupu.

Kopia Allegro Smart mobile 4

Allegro ma bardzo silną pozycję na rynku, dlatego nic ich nie przymusza do wprowadzania zmian w swojej ofercie na korzyść kupującego. Pozytywnie zatem zaskakuje taka oferta jak Allegro Smart!. Oczywiście, ma to również pozytywny wydźwięk dla monopolisty. Taki abonament umocni jeszcze bardziej pozycję Allegro na rynku oraz napędzi stałą sprzedaż – bo tak właśnie działają usługi abonamentowe.

Skoro jest to sytuacja pokroju Win-Win nie ma w tym nic złego. Zachęcam do przekonania się na własnej skórze!