Allegro Pay pojawi się 31 lipca wraz z nowymi prowizjami od sprzedaży

Allegro Pay pojawi się 31 lipca wraz z nowymi prowizjami od sprzedaży

Opublikowano 20.07.2020 14:29 -


Allegro zapowiada wprowadzenie Allegro Pay, nowego sposobu płatności za zakupy zrobione w obrębie platformy. Wprowadza także zmiany w prowizjach od sprzedaży. Niestety będzie drożej. 

Allegro oficjalnie poinformowało o wprowadzeniu zmian w serwisie, które będą obowiązywać od 31 lipca. Użytkownicy dostaną kolejną możliwość płacenia, tym razem za pośrednictwem tworu stworzonego przez serwis. Będzie to Allegro Pay. Niestety nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na ten temat, a informacje mają się pojawić niebawem. Zauważmy, że do startu usługi został niespełna dwa tygodnie. Zatem możemy tylko snuć przypuszczenia, czym Allegro Pay będzie. Podejrzewa się, że będziemy mieli do czynienia z tworem podobnym, który zagościł niedawno w sklepach Żabka i Lidl, czyli Żabka Pay oraz Lidl Pay. W aplikacjach mobilnych tych sklepów możemy dodać naszą kartę płatniczą, która będzie powiązana z kartą lojalnościową. Nie wiadomo jednak czy Allegro Pay będzie funkcjonować obok bramek płatności obsługiwanych przez PayU i Przelewy24, czy jednak firma pożegna się z którąś z nich. Dochodziły bowiem słuchy o możliwości rozstania się Allegro z PayU. Wszystkiego dowiemy się niebawem.

Podwyżki prowizji od sprzedaży

Wraz z zapowiedzią wprowadzenia Allegro Pay, serwis przedstawił nowe prowizje za sprzedane produkty. Będą one zmienione w kategoriach: Dziecko, Elektronika, Dom i ogród, Firma i usługi, Kolekcje i sztuka, Sport i turystyka, Kultura i rozrywka oraz Uroda. Zwiększona zostanie także dodatkowa prowizja od sprzedaży w ofertach wyróżnionych w kategoriach: Dom i ogród, Supermarket, Uroda, Zdrowie, Kultura i rozrywka, Motoryzacja, Kolekcje i sztuka, Firma i usługi. Niestety nie będzie taniej, a drożej. Przykładowo, w kategorii Dziecko, w podkategorii Meble zostanie podniesiona maksymalna kwota prowizji ze 100 zł do 200 zł. W podkategorii Wideorejestratory znajdującej się w kategorii Elektronika, prowizja wyniesie 9% dla towarów do 150 zł, a 13,50 zł + 6% od nadwyżki ponad 150 zł dla towarów o większej wartości. Gadżety mieszczące się w kategorii Kultura i rozrywka, prowizja zostaje podniesiona na 10% – wcześniej było to 8%. Wszystkie szczegółowe zestawienia zmian w prowizjach w poszczególnych kategoriach dostępne są na stronie Allegro

Źródło: Allegro

Wieści z Rozładowani.pl