Allegro wprowadziło dla użytkowników nową metodę płatności pod nazwą Allegro Pay. To odroczony sposób płatności w ramach przyznanego użytkownikowi limitu.

Allegro umożliwia dokonywanie płatności za zakupy z wykorzystaniem różnych sposobów. Jeszcze niedawno spekulowaliśmy, czym może być zapowiadane Allegro Pay. Domniemywaliśmy, że będzie to coś na zasadzie metoda płatności analogiczna, jak Żabka Pay lub Lidl Pay. Jednak okazuje się, że to usługa analogiczna do innej dostępnej już na polskim rynku, czyli Twisto.

Allegro Pay oficjalnie dostępne

W piątek wprowadzona została nowa metoda płatności na Allegro, czyli Allegro Pay. Użytkownicy, którzy przystąpią do usługi, otrzymają limit środków, które mogą wykorzystać na zakupy w ramach platformy. Przyznane środki nie mają limitu czasowego, zatem można z nich skorzystać w dowolnej chwili. To swego rodzaju pożyczka, którą Allegro udziela użytkownikowi. W ramach usługi udostępniono dwie formy spłaty, które nie wiążą się z ponoszeniem żadnych kosztów. Jeśli odroczymy wpłatę o 30 dni lub posiadamy aktywną usługę Allegro Smart! i wybierzemy rozłożenie należności na 3 raty, to nie zapłacimy nic więcej. Natomiast, jeśli będziemy chcieli rozłożyć spłatę na 5, 10 lub 20 rat, to będą one oprocentowane 7,2% w skali roku (oprocentowanie nominalne). W ramach Allegro Pay może być przyznany limit w maksymalnej wysokości 4.000 zł. Do spłaty można wykorzystać BLIK, a także szybkie przelewy.

Niezły interes – zapłać BLIKiem na Aliexpress, a dosteniesz 3$ rabatu!

Aktywacja Allegro Pay

Aktywacja Allegro Pay jest całkowicie bezpłatna. Jednak, aby móc skorzystać z usługi trzeba spełnić kilka warunków. To przede wszystkim:

  • posiadanie aktywnego konta zwykłego
  • wykorzystanie zakupionych towarów na cele indywidualne
  • bycie osobą pełnoletnią przed 75 rokiem życia
  • posiadanie polskiego obywatelstwa
  • posiadanie ważnego dowodu osobistego
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych
  • posiadanie adresu e-mail, a także aktywnego numeru telefonu zarejestrowanego u polskiego operatora, a dane te są przypisane do konta na Allegro
  • posiadanie przypisanego do konta na Allegro adresu zamieszkania na terytorium Polski
  • włączenie profilowania danych osobowych na Allegro.

Allegro Pay dostępne już na Allegro

Jak skorzystać z Allegro Pay?

Żeby aktywować Allegro Pay, należy podczas dokonywania zakupów, wybrać ten sposób jako metodę płatności. Niezbędne będzie wypełnienie stosownego formularza oraz udzielenie zgód. Konieczne będzie także potwierdzenie tożsamości oraz chęci aktywacji usługi za pośrednictwem przesłanego SMSem kodu.

Przed aktywacją usługi, Allegro może sprawdzić dane użytkownika w zewnętrznych bazach, takich jak: Biuro Informacji Kredytowej BIK S.A. (BIK), Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (KRD), Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (KBIG), Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej, za pośrednictwem CRIF Sp. z o. o. (CRIF).

Allegro Smart! – z czym to się je i czemu jest takie super?

Nie wszyscy mogą skorzystać z Allegro Pay

Z Allegro Pay niestety nie mogą skorzystać jeszcze wszyscy użytkownicy. Allegro podaje, że na chwilę obecną dostęp do tej metody płatności ma kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, ale liczba ta będzie zwiększana. Tym, którym udostępniono już usługę, muszą pamiętać, że zapłacić w ten sposób mogą za zakupy na kwotę mieszczącą się w przyznanym limicie wraz z kosztami dostawy. Nie jest możliwe zapłacenie za część zakupów w ramach Allegro Pay, a resztę dopłacając w tradycyjny sposób.

Źródło: Allegro