Alexa traci głos... najpopularniejsza reklama ubiegłego roku na YouTube i ja się wcale nie dziwię

Alexa traci głos… najpopularniejsza reklama ubiegłego roku na YouTube i ja się wcale nie dziwię

Opublikowano 21.01.2019 11:05 -


Wielokrotnie wybierałem dla Was najciekawsze reklamy, które pojawiały się na YouTube. Tym razem czas na zestawienie najpopularniejszych spotów, które zagościły na tej platformie w zeszłym roku. Wygrał Amazon — pozamiatał dokumentnie reklamą Alexy, w której główna bohaterka… traci głos.

Alexa traci głos? Brzmi groteskowo, prawda? Tak jednak stało się w reklamie, którą przygotował Amazon. W spocie na ratunek bohaterce przychodzą marketingowcy do Jeffa Bezosa. Co więcej, na materiale ujrzeć można Bezosa we własnej osobie. To dla Was za mało? Trzymajcie się mocno, bo to niejedyna sławna persona, która zaszczyciła reklamówkę swoją obecnością. Amazon nie wstydzi się epatować skalą budżetu na reklamę i bez wstydu serwuje odbiorcom rozliczne twarze z pierwszych stron gazet. Całość mimo wszystko wykonano jednak z wielkim smakiem, poczuciem humoru i pomysłowością. Nic dziwnego, że reklama Amazona była w zeszłym roku najpopularniejszą produkcją na YouTube. Zresztą sami zobaczcie.

To jednak nie koniec listy. Reklama Amazone  „jedynie” otwiera YouTube Ads Leaderboard 2018. Poniżej pozostali zwycięzcy globalnego zestawienia najpopularniejszych produkcji reklamowych:

YouTube Music

OPPO F7

nike

Turkish Airlines

Groupon

Samsung

apple

gatorade

Wieści z Rozładowani.pl