To już nie tylko plotki. Studio Remedy Entertainment potwierdziło, że niedługo doczekamy się „Alan Wake Remastered”. Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery. Ta zostanie zapewne opublikowana niedługo. Ciągle trwają bowiem prace nad tytułem. Przecieki wskazują jednak datę 5 października 2021. Już niedługo dowiemy się więc, czy te informacje okażą się prawdziwe.

„Alan Wake” to wydany w 2010 roku horror, który otrzymał świetne oceny. Tytułowy bohater jest pisarzem. Ze względu na brak weny twórczej jego żona zabiera go na wakacje do miasteczka Bright Falls. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że miejsce wypoczynku jest pełne mrocznych tajemnic i niebezpieczeństw. Gdy żona pisarza niespodziewanie znika, Alan Wake wyrusza na jej poszukiwania.

Rozgrywka „Alan Wake Remastered” toczyć się będzie w perspektywie trzecioosobowej. W grze znajdziemy różne elementy – począwszy od spokojnej eksploracji miasteczka w poszukiwaniu wskazówek, aż po walkę i ucieczkę. Początkowo w „Alan Wake” mogliśmy zagrać tylko na Xboksie 360, ale w 2012 roku wydano wersję na komputery osobiste.

Alan Wake Remastered 2021

Po 11 latach od premiery Alan Wake Remastered pojawi się na konsolach nowej generacji

Dyrektor kreatywny Remedy, Sam Lake, poinformował, że studio nie chciało zmieniać doświadczenia znanego z oryginału. Odświeżeniu uległa zatem głównie oprawa graficzna. Możemy więc doczekać się w „Alan Wake Remastered” technologii takich jak ray-tracing i, jak zapowiada Lake – pewnych ulepszeń dostępnych dzięki nowej generacji urządzeń do gier.

W przypadku remasteru liczba platform będzie większa, niż przy pierwotnej wersji. „Alan Wake Remastered” ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S. Gra powstaje przy współpracy z Epic Games, co może sugerować, że tytuł na PC będzie dostępny do zakupu tylko w Epic Games Store.

Niedawno pojawiły się plotki o tym, że powstaje także kontynuacja „Alan Wake” – „Alan Wake 2”. Kto wie, może twórcy chcą zaserwować graczom małą rozgrzewkę w postaci remasteru pierwszej części, by potem z przytupem podać informacje o pracach nad sequelem? Zobaczymy po premierze „Alan Wake Remastered”.

Powinno Ci się spodobać:


Posłuchaj nas!