Warto zatem czym prędzej dokonać aktualizacji swojej przeglądarki do najnowszej wersji. Google Chrome jest jedną z bardziej popularnych przeglądarek, mimo wielu przeciwności („zasobożerność”).

Ważna aktualizacja Google Chrome

Aktualizacja 88.0.4324.150 naprawia lukę („zero-day”), która była wykorzystywana przez hakerów. Aby dokonać aktualizacji wystarczy:

  1. przejść do Ustawień (trzy kropki w prawym górnym rogu),
  2. po lewej stronie wybrać pozycję „Chrome – informacje”,
  3. następnie kliknąć na przycisk aktualizacji.

google chrome

Wymagane będzie ponowne uruchomienie przeglądarki.

WYSZUKIWANIE W KARTACH GOOGLE CHROME

Fajną opcją w Google Chrome 88 może być możliwość wyszukiwania treści w aktualnie otwartych kartach. Opcję tę trzeba włączyć ręcznie (chrome://flags/#enable-tab-search). Pojawi nam się wtedy ikonka, która umożliwi szukanie na wszystkich kartach. Przydatna funkcja.

APPLE UDOSTĘPNIA ROZSZERZENIE CHROME DLA HASEŁ ICLOUD

Taka wtyka jest idealna dla osób, które borykały się z problemem synchronizacji i przeskakiwania z systemu na system. Integracja działa w tle, dlatego na bieżąco będziemy mieli synchronizowane hasła. Oczywiście działa to bez problemu w dwie strony: zarówno Safari importuje hasła z Chrome, jak i Chrome z przeglądarki od Apple.

Konfiguracja jest banalnie prosta. Rozszerzenie dostępne jest już w Chrome Web Store. Wystarczy je zainstalować i zalogować się do iCloud. To wszystko.