Aktualizacja z One UI dla Galaxy Watch i Gear już teraz!

Aktualizacja z One UI dla Galaxy Watch i Gear już teraz!

Opublikowano 21.05.2019 14:57 -


Samsung wydał aktualizację oprogramowania dla smartwatchy z serii Galaxy Watch, Gear Sport i Gear S3 (wraz z Frontier). Wprowadza ona nie tylko nowy interfejs One UI, który poznaliśmy wraz z premierą Galaxy Watch Active, ale także poprawia żywotność baterii. Aktualizacja jest już do ściągnięcia OTA.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania, już dostępna, dodaje One UI Samsunga, czyli uproszczony i kolorowy interfejs zaprezentowany w zeszłym roku. Do tej pory był on dostępny tylko w modelu Samsung Galaxy Watch Active, który znacznie różni się designem oraz ideą sterowania. Wydawałoby się zatem, że Samsung postawi tutaj grubą kreskę, oddzielając nowe od starego. Stało się jednak inaczej i można się nim cieszyć również na starszych urządzeniach.

ONE UI

Nowy interfejs ma na celu usprawnienie nawigacji po menu i uporządkowanie tarczy zegarka. Użytkownicy, którzy mają ich więcej niż 10, wiedzą jak ciężko potem coś znaleźć. Teraz można je swobodnie przekładać według własnych upodobań, a nie sortowania Samsunga. Jeżeli już o tarczach mowa to te dotychczas dostępne jedynie dla Galaxy Watch Active, są teraz dostępne w sklepie Galaxy.

Design ikon, krawędzi czy czcionka, są teraz spójne z najnowszymi urządzeniami Samsunga. Choć nie jestem fanem tych cukierkowych kolorów i okrągłości w każdej grafice, wiem, że gusta są różne. Czy jest prościej? Oceńcie sami. Dla mnie różnica jest marginalna.

Zaktualizowany interfejs zawiera również nowe opcje jak włączanie i wyłączanie budzenia poprzez dotyk ekranu, więcej ustawień dla podsumowań dnia czy trybu snu. Wydaje mi się również, że poprzednio nie było 2 stron szybkich skrótów po ściągnięciu belki. Teraz można ustawić do 16 skrótów!

Optymalizacja baterii

Według speców z Samsunga aktualizacja zapewnia również lepszą optymalizację baterii. Zegarki będą automatycznie zamykały aplikacje działające w tle, aby zapobiec rozładowaniu baterii. Można teraz również dostosować ustawienia trybu oszczędzania baterii.

Samsung Health

Wraz z aktualizacjami interfejsu Samsung poprawia także funkcje fitness w swojej aplikacji. Dodano na przykład ekran dziennych osiągnięć, który podsumowuje kilka aspektów naszego dnia. W formie serca układają się 3 paski — spalonych kalorii, czasu ruchu i czasu treningu. Nie ma, co ukrywać, jest to jawna kopia 3 kółek znanych z Apple Watch. Podsumowanie przydatne i wygodne, ale klonować rozwiązanie od Apple??

Ponadto wprowadzono kilka usprawnień w widgetach aplikacji, a podczas treningu dane są teraz stale synchronizowane ze sparowanym smartfonem. Zobaczysz także bardziej żywe animacje towarzyszące osiągnięciu celów.

Lista zmian jest naprawdę długa i nie jestem w stanie opisać wszystkich z nich. Część jest pomijalna, część interesująca, a niektórych z nich nie jestem w stanie znaleźć po aktualizacji. Takim przykładem jest alert wysokiego tętna, który powinien mnie informować, kiedy przekraczam ustalony poziom. Fajna opcja, która przydałaby mi się podczas treningów. Niestety nie znalazłem jej nigdzie.

Pomimo że One UI nie jest kierunkiem zmian z moim guście, chwali się, że Samsung nie zapomniał o serii Gear S3. Na razie nie widzę sensu wymieniać go na nowsze modele, dlatego cieszę się z takiego podejścia. Tym bardziej że na liście znalazło się wiele zmian, o które cicho prosiłem.

Wieści z Rozładowani.pl