Uaktualnienie Xboxa pozwoli teraz na pobieranie gier jeszcze przed premierą. Jak to możliwe? Microsoft w ten sposób ułatwia poradzenie sobie z problemem, jakim jest coraz większa przestrzeń `zajmowana przez nowe produkcje. Nawet jeśli nie kupiliśmy gry, możemy ją wstępnie pobrać na swoją konsolę. W momencie aktywacji klucza czy też podczas premiery gry, pozycja będzie już gotowa do gry. Nie będziemy musieli czekać na pobieranie zasobów, które często przekraczają 70-80 GB. Funkcja dotyczy na razie gier z usługi Game Pass.

Przeszedłem na zieloną stronę mocy – czy Microsoft i ich Xbox Series X mnie nie zawiodą? [recenzja]

Xbox Series określi gry zoptymalizowane pod kątem nowej generacji

Po aktualizacji systemu przy grach, które są zoptymalizowane pod kątem nowych konsol, pojawi się ich logo. Będzie to odpowiednio znaczek X lub S przy pozycji. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pozycja ta dostosowana jest do wymagań konsoli, a także wykorzystuje jej moc. Dodatkowo otrzymamy informację o trybie HDR, jeśli ten będzie możliwy do odpalenia w grze. Na pewno ostatnie gry, takie jak Assassin’s Creed: Valhalla, czy też Yakuza są dostosowane do Xbox Series X i S, co pozwoli na lepsze doznania podczas rozgrywki.

MICROSOFT XBOX SERIES X – SPECYFIKACJA KONSOLI

Microsoft i autorzy wpisu na blogu opisują konsolę nowej generacji trzema słowami: moc, szybkość i kompatybilność. Na jakiej podstawie? Przyznam, że jest na co popatrzeć, bo parametry bronią się same:

CPU8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
GPU12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
Die Size360.45 mm2
Process7nm Enhanced
Memory16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
Memory Bandwidth10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
Internal Storage1 TB Custom NVME SSD
I/O Throughput2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed, with custom hardware decompression block)
Expandable Storage1 TB Expansion Card (matches internal storage exactly)
External StorageUSB 3.2 External HDD Support
Optical Drive4K UHD Blu-Ray Drive
Performance Target4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS

źródło: digitaltrends