Aktualizacja iOS 16 zapewni powrót brakującej, ale szalenie przydatnej funkcji

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Najnowsza aktualizacja iOS 16 beta 5 przynosi drobną zmianę, która może mieć ogromny wpływ na komfort użytkowania smartfonów z rodziny Apple iPhone. Chodzi o procentowy wskaźnik baterii.

Mamy 2022 rok, a jako użytkownik smartfona z logo nadgryzionego jabłka na obudowie, cieszę się jak dziecko z faktu wprowadzenia elementu, który dla innych producentów jest w zasadzie standardem. Ba, nawet samo Apple korzystało przez lata z możliwości wyświetlania procentowego wskaźnika naładowania baterii. Dlaczego, wobec tego firma z niego zrezygnowała? Wszystko zaczęło się od największego w historii iPhone’ów redesignu konstrukcji.

Aktualizacja iOS 16 przywraca procentowy wskaźnik naładowania baterii

Dziś, system iOS wyświetla stan naładowania akumulatora jako ikonę z zielonym polem wskazującym orientacyjną wartość. Chcąc sprawdzić dokładnie, jak przedstawia się poziom baterii, należy rozwinąć pasek szybkiego dostępu. Wtedy po lewej stronie wspomnianej ikony zobaczymy procentowy wskaźnik. Nie zawsze tak było. Wszystko zmieniło się wraz z premierą smartfona Apple iPhone X, w którym ze względu na wprowadzenie notcha, czyli znienawidzonego przez wielu wcięcia ekranowego, zaczęło brakować miejsca. Firma zrezygnowała więc z procentowego wskaźnika.

R E K L A M A
Aktualizacja iOS
fot. MacRumors

Rzecz jasna, nie spodobało się to wielu użytkownikom, ale tak naprawdę niewiele mogli z tym zrobić. Kiedy userzy sprzętu Apple najzwyczajniej w świecie zdążyli już przywyknąć do tego stanu rzeczy, firma postanowiła przywrócić dawny element. Może nie tyle przywrócić, ile wprowadzić nieco inną jego formę. Ta trafia na urządzenia mobilne wraz z aktualizacją iOS 16 beta 5 i jeśli wszystko pójdzie po myśli twórców, dodatek zagości także w stabilnej wersji oprogramowania. Jak prezentuje się nowość?

Okazuje się, że procentowy wskaźnik naładowania baterii jest wyświetlany bezpośrednio w ikonie akumulatora. Aby aktywować nowość, należy udać się do ustawień baterii i wybrać odpowiedni przełącznik. Prościej się nie dało, ale w każdej beczce miodu możemy znaleźć łyżkę dziegciu. Tak jest również i tym razem. Na ten moment wygląda bowiem, że opcja nie jest dostępna na smartfonach Apple iPhone 11, iPhone 12 mini oraz iPhone 13 mini. Nie oznacza to jednak, że rozwiązanie nie pojawi się w stabilnym kanale oprogramowania. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dziś omawiamy jedynie zmianę w wariancie beta.

Apple iPhone 14 opóźniony przez napięcie na linii Tajwan-Chiny

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple