Aktualizacja iOS 12.2 już jest! Nowe Animoji i wsparcie dla AirPods 2. Zobacz zmiany

Aktualizacja iOS 12.2 już jest! Nowe Animoji i wsparcie dla AirPods 2. Zobacz zmiany

Opublikowano 26.03.2019 12:12 -


Wszyscy skupili się na konferencji Apple i zapowiedzianych nowych usługach. Jeszcze w trakcie prezentacji, wypuszczono aktualizację systemu iOS. Co nowego w iOS 12.2?

Aktualizacja wprowadza przede wszystkim kompatybilność z nowymi usługami, które wczoraj zapowiedziało Apple. Oczywiście oprócz tych dużych aktualizacji, jest sporo pomniejszych, niemniej równie istotnych.

iOS 12.2 wprowadza wsparcie dla wprowadzonych niedawno słuchawek AirPods 2. Oprócz tego otrzymujemy wsparcie dla HomeKit i AirPlay 2 na telewizorach Smart TV. Nie wszystkie aktualizacje są istotne (niestety) dla Polaków. Przykładem jest dostęp do Apple News+. Zapowiedziana wczoraj usługa nie jest dostępna w naszym kraju, ale jak już będzie, to będziemy na nią przygotowani…

iOS 12.2 – nowe Animoji i informacja o gwarancji

iOS 12.2 to także nowe Animoji. Pojawiły się żyrafa, sowa, rekin i dzik. Aktualizacja wprowadza istotną nowość, która paradoksalnie może być bardzo przydatna. Chodzi o status gwarancji naszego telefonu. Do tej pory trzeba było wykonać kilka ruchów, żeby uzyskać stan gwarancji i jej długość. Teraz znajdziemy te informacje w ustawieniach naszego urządzenia. Przyznam jednak, że ja nie mogę takiej informacji znaleźć, a wczoraj zaktualizowałem iPhone’a.

Safari także otrzymało kilka nowinek. Od teraz wchodząc na stronę bez wsparcia HTTPS, od razu uzyskamy ostrzeżenie o tym fakcie. Aktualizacja to także nowy interfejs pilota Apple TV, nowinki w aplikacji Wallet. W tej drugiej od teraz będą wyświetlana także uznania na karcie. Mapy natomiast pokażą nam informację na temat zanieczyszczenia powietrza. Tutaj jednak mały haczyk, bo pokażą nam informacje, pod warunkiem, że będziemy w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii.

Jak widać, aktualizacje głównie dotyczą nowych, zapowiedzianych funkcji. Większość z nich niestety nie dotyczy naszego kraju. Warto jednak dokonać aktualizacji (paczka wymaga pobrania ponad 800 MB), gdyż wprowadzono, jak zawsze sporo drobnych poprawek bezpieczeństwa i łatek w oprogramowaniu. Na pewno więcej nowych funkcji wprowadzi nowa wersja systemu, iOS 13, która powinna pojawić się standardowo na jesieni.

Wieści z Rozładowani.pl