Są takie momenty, gdy pisząc artykuł, redaktor chciałby się mylić. W świecie Apple to z pewnością chwile, gdy pisano o braku portu słuchawkowego czy szalonych cenach debiutującego modelu X. Pewnie Sebastian również nie chce, by to, co napisał, było prawdą. Wygląda na to, że design nowych AirPods 3 jest już jednak przesądzony.

W zeszłym tygodniu Sebastian informował Was, jak mogą wyglądać słuchawki AirPods trzeciej generacji. To, co zobaczyliśmy, opiera się na mockupie, który powstał z tego, co wyciekło z linii montażowej albo jakiegoś wczesnego projektu. Trzeba jednak przyznać, że Michael Rieplhuber odwzorował wygląd słuchawek bardzo dokładnie – pokazując, jakie plany ma Apple.

Dwie patrzące na siebie suszarki — to chyba najlepszy komentarz (i to w dodatku naszego czytelnika) do tego, co zobaczyliśmy. Nowe informacje wskazują jednak, że jest to już faktem.

R E K L A M A
AirPods Concept
Wizualizacja nowego wyglądu AirPods nie wygląda fortunnie.

Ikony wyciągnięte z bety systemu

Guileherme Rambo (tak, to prawdziwe nazwisko) to jeden z redaktorów serwisu 9to5Mac. Jako jeden z pierwszych dotarł do ikon, które zawierał plik ISO z betą systemu iOS 13.2. Na ikonie widzimy to, jak będą się prezentować nowe słuchawki Apple. W zasadzie wyglądają identycznie jak rendery z artykułu Sebastiana.

26B92995 65A2 415E 8FAF D6B506A9F349

Wedle kolejnych rewelacji, system w wersji Beta zdradził kolejne funkcje słuchawek. Pewne jest, że słuchawki zaoferują aktywną redukcję szumu. Teraz wiemy, że to nie jedyna nowość związana z projekcją dźwięku.

Odnaleziono już rekordy w systemie odsyłające do „focus zone” i kilku innych, nieodgadniętych scen dźwiękowych. Osobiście spodziewałbym się również czegoś na miarę funkcji wzmacniającej dźwięki otoczenia lub nawet dające namiastki aparatu słuchowego — mówiło się o takim rozwiązaniu już od jakiegoś czasu, a Apple bardzo poważnie podchodzi do tematu zdrowia.

Jeśli tak mają wyglądać nowe AirPodsy, to będą prawdziwie paskudne

Nowe słuchawki jeszcze w tym miesiącu?

Jeszcze przed końcem tego miesiąca spodziewamy się kolejnej konferencji Apple. Wedle informacji, które od jakiegoś czasu krążą po sieci, zobaczymy nawet kilka różnych urządzeń. Do pewniaków należy 16-calowy MacBook Pro. Mówi się również o odświeżonym iPadzie Pro, a nawet nowej generacji głośnika HomePod.

Duże szanse na debiut mają też słuchawki, które są tematem tego wpisu. Zdjęcia z linii produkcyjnej oraz gotowe oprogramowanie w systemie pozwala sądzić, że premiera jest już blisko. To właśnie październikowa konferencja miałaby pokazać szerszej publiczności nowe AirPods 3. Nie ważne jak są brzydkie i jak wiele, osób kręci na nie nosem. Jestem pewny, że gdy tylko wyjdą znajdą miliony nabywców.

Źródło: 9to5Mac