Kiedy zobaczyłem wizualizację, jak mogą wyglądać AirPods 3, to złapałem się za głowę, zastanawiając się, jak można zrujnować nietuzinkowy projekt słuchawek bezprzewodowych. Na szczęście była to tylko wizualizacja na podstawie teoretycznego wycieku obudowy, ale dalej mam wątpliwość, czy będzie to projekt budzący ogólne achy i ochy. Teraz kolejna porcja ciekawych ploteczek ujrzała światło dzienne.

Daniel, wyrażając swoją opinię o AirPods 3, słusznie zauważył, że wyglądają one jak para suszarek do włosów. Trudno zaprzeczyć, patrząc na to, jak mogą się one prezentować. Oczywiście aspekt designu zawsze ma dla mnie mniejsze znaczenie niż użyteczność produktu, ale jeśli piękny projekt może iść z nim w parze, to dlaczego nie?

alleged airpods 3 prototype surfaces 140

Przeglądając prasę zachodnią, można znaleźć w niej sporo kolejnych ciekawych informacji związanych z potencjalną premierą i wariantami kolorystycznymi słuchawek. Przede wszystkim pojawia się informacją o 8 kolorach urządzenia. To duża zmiana do poprzednich generacji, pamiętając, że do wyboru mieliśmy… aż jeden kolor: biały. Pięknie się prezentuje, to trzeba przyznać, chociaż nie wiem, czy sam nie zdecydowałbym się na wersję czarną, czy jak to Apple woli nazywać Space Gray. Jak zauważa 9to5mac.com, może być to związane z chęcią Apple do dopasowania się do całego line-up’u kolorów, które pojawiły się z premierą iPhone 11 i iPhone 11 Pro.

Apple AirPods 2 – sprzęt, którego nigdy bym nie kupił, a jednak mnie zaskoczył – recenzja

Cena airpods 3

Prócz wyglądu, pojawia się także informacja o cenie. Airpods 3 mają być wyposażone w dodatkowe gumowe wkładki, które w sposób pasywny będą lepiej odcinać ucho od dźwięków zewnętrznych. Mało tego, Apple ma je wyposażyć także w aktywną redukcję szumów, a to naturalnie prosta droga do tego, by skutecznie wytłumaczyć zwiększenie ceny produktu. Ta ma oscylować w okolicach 250 $, a więc doliczając wszystkie podatki i cła, w naszym kraju przyjdzie za nie zapłacić na pewno nie mniej niż 1000 zł.

Tanio nie będzie, ale jaka okaże się rzeczywistość, być może przyjdzie przekonać się nam już jutro. Chińskie serwisy, powołując się na zaufane źródło, twierdzą, że premiera słuchawek pojawić ma się już w poniedziałek 28 października.