Tym pretekstem jest promocja, którą ma dla nas firma Skylum. Twórca takiego oprogramowania jak Luminar czy Aurora HDR, udostępnił właśnie za darmo swoje narzędzie do automatycznej obróbki zdjęć z dronów. Program dostępny jest zarówno na komputery z systemem Windows, jak i te z nadgryzionym jabłkiem.

AirMagic, w porównaniu z Luminarem 4 czy najnowszym Luminarem AI, jest narzędziem bardzo prostym. Jedyne co możecie zrobić, to wrzucić zdjęcie do programu, wybrać jeden z 6 dostępnych styli i jego siłę, a następnie eksportować zdjęcia, eksportować do Smugmuga lub wysłać je e-mailem. Niestety zabrakło takich podstawowych narzędzi jak chociażby kadrowanie.

AirMagic – nowe narzędzie dla droniarzy

Na szczęście AirMagic działa również jako plugin do Photoshopa i Lightroom, więc jeżeli posiadacie to oprogramowanie, to można w nich nadrobić niedobory programu. W roli prostego programu do kolorowania AirMagic powinien jednak sprawdzić się całkiem nieźle, zwłaszcza że można dokupić do niego dodatkowe presety.

AirMagic i zdjęcie z DJI Spark

Dla kogo jest więc AirMagic? Z pewnością dla osób, które drona kupiły, by urozmaicić swoje zdjęcia z wakacji i potrzebują ładnych ujęć na Facebooka czy Instagrama. W tej roli to narzędzie nada się idealnie. Bardziej zaawansowani użytkownicy będą zawiedzeni, jednak warto go sprawdzić, zwłaszcza że teraz jest za darmo. Program pobierzesz, podając tutaj swoje dane. Nie musicie zaznaczać zgody marketingowej.


Posłuchaj nas!