AI wygenerowało 100 000 zdjęć ludzi, którzy nie istnieją, wszystkie do pobrania za darmo

AI wygenerowało 100 000 zdjęć ludzi, którzy nie istnieją, wszystkie do pobrania za darmo

Opublikowano 23.09.2019 11:09 -


Serwisy z darmowymi zdjęciami stockowymi to dość popularny temat na DailyWeb. Przedstawialiśmy ich tony, a nawet dodatkowo zrobiliśmy dla Was ich całościowe zestawienie. Czas uzupełnić listę o serwis, który oferuje 100 000 zdjęć ludzi, którzy… nie istnieją. Całość wygenerowano przez AI.

Naszą listę darmowych stocków na pewno już widzieliście. Pisaliśmy także o agregatorach, z których korzystamy właściwie cały czas, wzbogacając nasze materiały świetnymi zdjęciami. Dobro dzisiejszych czasów. Dzisiaj jednak o nowym serwisie, który tym razem nie agreguje kolejnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości, lecz je… tworzy. W dodatku tylko twarze ludzi, które można wykorzystać w różnych projektach czy też popularnych Mock-Upach.

Serwis generated.photos to właściwie żadna nowość, bo kilka miesięcy temu wielkie zamieszanie zrobił serwis o nazwie ThisPersonDoesNotExist.com, który po wejściu na stronę pokazuje losową osobę, wygenerowaną przez algorytm i to z gwarancją, że na pewno ona nie istnieje. Bystre oko dostrzeże pewne glitche, szczególnie wokół uszu czy też na zębach, zwróćcie uwagę.

To jednak, co wyróżnia generated.photos to fakt, że udostępniają oni całą bazę do pobrania i wykorzystania za darmo. Przyszłość serwisu zapowiada się jednak bardzo interesująco. Twórcy planują udostępnić API, za którego pomocą będzie można dynamicznie generować twarze na własne potrzeby. Dodatkowo będziemy mogli zdecydować o wyglądzie osoby, którą chcemy wygenerować.

Warto się przyglądać projektowi, bo za kilka chwil może on stanowić nieodłączony element niezbędnika każdego projektanta. Więcej informacji znajdziecie na generated.photos.

Wieści z Rozładowani.pl