Melt immersive to polskie studio interdyscyplinarne, skupione na tworzeniu unikalnych projektów w każdej skali i formie. Duet Kuby Matyki i Kamili Staszczyszyn wyreżyserował teledysk międzynarodowych artystów przy współpracy z AI.

Melt immersive ma w swoim portfolio wiele kreatywnych projektów. Od ogromnych okularów, pop-upów, instalacji artystycznych po intymne interaktywne doświadczenia i przygody VR. Na swoim koncie mają współprace z takimi markami jak adidas, Coca-Cola, Disney, Versace, Mastercard, Netflix czy Samsung. Współpracowali również z artystami, takimi jak PRO8L3M, Quebonafide czy Hania Rani. Realizowali już teledyski z wykorzystaniem AI.  Są to m.in. materiały, zrealizowanie dla: Rysy – „Herz”, Kizo – „AVATAR” oraz PNAU x Troye Sivan – „You Know What I Need”, który przyniósł im nominację do Berlin Music Video Awards 2023.

melt immersive

Melt immersive to polskie studio, które tworzy immersyjne, kreatywne projekty

Melt immersive pochwalił się właśnie kolejnym teledyskiem AI. Jest to Stars w wykonaniu międzynarodowych artystów: PNAU, Bebe Rexha i Ozuna. Nowe wideo to emanacja czystej pozytywności, wyrażona za pomocą uwodzicielskiego koktajlu popowego disco, elektroniki i pulsującego basu. Interesujący wizualnie, zaburzający świadome pojmowanie, czerpie garściami z elementów cyberpunka, kina sci-fi lat 70. i wymyka się wszelkim standardom. Moim pierwszym skojarzeniem jest mało znany film Kosmiczne maszyny, który – swoją drogą – serdecznie polecam. To niezła, psychodeliczna jazda po bandzie z muzyką Carpenter Brut. Uzyskanie płynności video AI i stworzenie niezwykłych koncepcji artystycznych wymagało nowych metod reżyserowania i kontrolowania sztucznej inteligencji. Twórcy powiedzieli parę słów na temat procesu twórczego.

Tworzenie i reżyserowanie teledysku do utworu Stars było wciągającą przygodą. Jej efektem jest eklektyczna i nieco surrealistyczna odyseja kosmiczna, łącząca urok kiczu charakterystycznego dla filmów science fiction z lat 70. z psychodelicznymi animacjami – wyobraziliśmy sobie Bebe Rexha jako niezwykłą królową fantasy, niczym kultowa już Barbarella, grana przez Jane Fondę, która wyrusza w międzygalaktyczną podróż. W wyniku dziwnej anomalii jej statek rozbija się na obcej planecie, gdzie nasza bohaterka spotyka Ozunę, kosmiczną istotę, która mogła stać za tajemniczym wypadkiem.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Melt immersive stworzyło kolejny teledysk przy wsparciu sztucznej inteligencji

Nagrania gwiazd popu wykonano w studio, bez scenografii i kostiumów, by następnie na
etapie postprodukcji za pomocą efektów wizualnych i sztucznej inteligencji wykreować,
postaci i światy.

Wytrenowaliśmy autorskie modele AI (oparte na Stable Diffusion), by zachowując unikatowe cechy artystów, otworzyć się na eksplorację różnych stylów i form postaci, które oglądamy w teledysku. Po czym przyszła najciekawsza część procesu: opracowanie wyglądu naszych bohaterów i szalonego uniwersum, w którym się znajdują. Pomimo że jest to bardzo techniczne zadanie (wymagające uwzględnienia ogromnej ilości parametrów do dostrojenia), jest to najbardziej kreatywna część procesu. To prawdziwa współpraca między artystami a maszynami – czyniąca te ostatnie czymś więcej niż tylko wykorzystanym narzędziem.

melt immersive

Sztuczna inteligencja wykorzystana w procesie twórczym przez melt immersive potrafi zahipnotyzować widza

Teledysk Stars od PNAU, Bebe Rexha i Ozuna można zobaczyć na YouTube, a na Instagramie melt immersive można spędzić dłuższą chwilkę, aby sprawdzić, co kreatywny duet ma jeszcze do zaoferowania. Osobiście stałem się fanem jednej z rolek, która ma ponad 10 mln wyświetleń. Niesamowicie wciągające i hipnotyzujące materiały. Polak to jednak potrafi! Oczywiście są to raczej wideo, skierowane do konkretnego odbiorcy.

Polecam jednak sprawdzić chociaż Stars, bo w oceanie zwyczajności teledysków ten projekt z całą pewnością wyróżnia się i czuć ogrom pracy, jaki włożyli twórcy. AI to nie tylko proste komendy, ale również szczegółowy proces, polegający na uwzględnieniu wielu elementów i przede wszystkim wyobraźni. Momenty graficzne muszą dobrze współpracować z ludzkimi jednostkami, co wcale nie jest takie proste.  Wyszło znakomicie, a nutka, pomimo że jest raczej dalsza moim preferencjom muzycznym, to w głowie została, a nóżka tupała.

LEGO Icons Automat do gry Pac-Man nie jest fajne, jest wyczesane w kosmos!