AI Dungeon wreszcie dostępne na Androida oraz iOS

AI Dungeon wreszcie dostępne na Androida oraz iOS

Opublikowano 18.12.2019 15:47 -


Całkiem niedawno pojawiły się pierwsze informacje o przygodowej grze tekstowej, opartej na sztucznej inteligencji. Wykorzystuje ona nauczanie maszynowe, dzięki któremu może analizować wypowiedzi użytkownika oraz podrzucać wiele ciekawych rozwiązań wirtualnej sytuacji. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia – to ona pozwala tworzyć niepowtarzalne historie, które miewają zabawne zakończenia.

AI Dungeon początkowo było dostępne wyłącznie w wersji na przeglądarkę. Każdy użytkownik mógł dopasować tryb fantasy do swoich preferencji i rozpocząć niezwykłą przygodę. Mogła to być walka z wirtualnymi potworami, przygoda miłosna bądź chęć stania się wszechmogącym bogiem (lub jednym z nich). Na szczęście twórcy pomyśleli także o przenośnej wersji swojej aplikacji, dzięki czemu teraz jest ona dostępna także na Androida oraz iOS.

Stań się mistrzem gry AI Dungeon i stwórz własną historię!

Zanim oficjalnie pojawiły się wersje mobilne, były one poddawane licznym testom, jednak przez bardzo krótki czas. Nikt nie jest nieomylny, dlatego pojawiło się kilka błędów – mimo to nie przeszkadzały one w prowadzeniu fantastycznych rozgrywek. Każda reakcja AI na stworzoną sytuację jest zaskakująca, a takie doświadczenie na pewno pozostanie na długo w pamięci użytkowników. Co prawda trzeba trochę poczekać, aż uzyska się odpowiedź od sztucznej inteligencji na swoje pytanie, jednak w każdej chwili można skorzystać z wersji webowej, która działa sprawniej.

ai dungeon

Nick Walton i kilka słów o jego projekcie

Twórca AI Dungeon jest zaskoczony pozytywną reakcją użytkowników na swoją grę. Myślał, że aplikacja skupiona na pisaniu i czytaniu nie może cieszyć się dużym powodzeniem. A jednak! Wielu graczy, kiedy tylko utworzy ciekawy, oryginalny bieg wydarzeń, chętnie chwali się swoimi osiągnięciami w sieci. Walton ma dalsze plany, związane z rozwojem swojej aplikacji – zamierza przede wszystkim skrócić czas odpowiedzi i uczynić program bardziej stabilnym. Pojawił się także pomysł na utworzenie wersji wieloosobowej, co pozwoli całej rodzinie w jednym momencie tworzyć własną historię.

Na ten moment nie mogłam jeszcze znaleźć aplikacji w Sklepie Play. Jestem jednak przekonana, że w ciągu najbliższych dni się ona tam pojawi, a wtedy zaktualizujemy artykuł, podając Wam odpowiedni link.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]