Affinity Photo dla iPad - realny konkurent dla odpowiedników z Adobe?

Affinity Photo dla iPad – realny konkurent dla odpowiedników z Adobe?

Opublikowano 8.06.2017 11:13 -


Kurz opadł po czerwcowej konferencji Apple WWDC 2017. Apple pokazał nowy iMaki, odświeżone MacBooki, inteligentny asystent HomePod, nowego iPada, oraz nowe wersje systemów iOS, watchOS, macOS. Dziś chciałbym się skupić na programie, który zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Adobe killer

Affinity Photo i Affinity Designer to wersje komputerowe oprogramowania firmy Serif, są to odpowiedniki Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Moim zdaniem Affinity to pierwszy konkurent, który faktycznie może pojedynkować się z produktami firmy Adobe. Oferuję podobne możliwości (w wielu przypadkach takie same), za naprawdę niską kwotę bez opłaty abonamentowej. W tej chwili za jeden program przyjdzie nam zapłacić 189,99 zł (jednorazowo). To bardzo niska kwota, jeśli porównamy ją z płatnymi taryfikatorami Adobe.

Affinity Photo for iPad

Na prezentacji Apple pojawił się Ash Hewson z firmy Serif i wygłosił 3-minutową prezentacją swojego produktu na iPadzie. Oprogramowanie pozwalające na edycję graficzną, którą do tej pory mogłem wykonać tylko na komputerze (serio, trochę zatęskniłem za iPadem). Sam interfejs przypomina bardzo wersje znaną z desktopów, to bardzo dobra decyzja producenta, że nie starał się go skomplikować.
Zobaczcie sami wideo z konferencji:

https://www.youtube.com/watch?v=cu59W1Pmq0U

Co potrafi Affinity Photo for iPad

  • kompletne narzędzie do retuszu zdjęć,
  • bardzo dokładne narzędzie do zaznaczania kontur,
  • narzędzie Liquify,
  • realistyczne efekty świetlne,
  • gradienty,
  • mix kolorów,
  • zamazania obrazów,
  • i wiele innych

a najlepiej zobaczyć poniższe wideo:

W tej chwili Affinity Photo for iPad w AppStore kosztuję 94,99 zł. Gdybym miał iPada, to byłby mój jeden z głównie używanych programów na tablecie. Chociaż tablet Apple stał już trochę bardziej „komputerowy” i pozwala na więcej, ale to temat na osobny wpis.

AppStore

Strona producenta

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację