Adobe już jakiś czas temu przeniosła swoje działania do sieci. Zupełnie online odbył się kwietniowy Adobe Summit. W cztery tygodnie firma zmieniła charakter wydarzenia ze stacjonarnego na w pełni zdalny, a nie mówimy tu o małym evencie. Przeszło 100 prezentacji i sesji dyskusyjnych przyciągnęło ponad pół miliona członków społeczności.

Wpadka Adobe. Aktualizacja Lightrooma skasowała zdjęcia użytkowników

Adobe, mając na względzie ochronę zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników, klientów, partnerów i społeczności oraz zadanie, które sobie wyznaczyli –   spłaszczenie krzywej COVID-19, zdecydowało, że wszystkie przyszłe imprezy również odbędą się zdalnie. Mowa tu także o nadchodzącym wielkimi krokami Adobe MAX 2020.

Adobe z nowym znakiem i tęczowym logo Creative Cloud

Adobe MAX to doroczna wielka konferencja Adobe, podczas której poza prezentacją nowości w usłudze Creative Cloud, prezentowane są prototypy i projekty rozwojowe, toczą się dyskusje ze środowiskiem oraz organizowane są wystąpienia sław szeroko pojętego świata projektowania. W tym roku event odbędzie się w dniach 20-22 października. Rokrocznie jest to jedno z najbardziej wciągających, innowacyjnych i wyczekiwanych wydarzeń świata projektowania.

[alert]Zobacz także Jaki edytor zdjęć wybrać? Oto lista płatnych i darmowych[/alert]

Tym razem warto na niego czekać podwójnie, gdyż dzięki przeniesieniu do Internetu jest on… darmowy! Warto zainteresować się tym wydarzeniem, gdyż pośród 350 różnych aktywności, będziemy mogli posłuchać takich osób jak Annie Leibovitz, Aaron Draplin czy Sagi Haviv. Będzie także znany i lubiany Unmesh Dinda, a także… Tyler, the Creator i Keanu Reeves.

adobeeee

Online realizowana będzie także jesienna seria wydarzeń na żywo Experience Makers. Eventy planowane w Europie i części Azji i Pacyfiku dotyczyć będą tego, jak rok 2020 na nowo zdefiniował oczekiwania klientów i jak firmy mogą zresetować się, aby wejść w nową erę obsługi klienta. Firma przygotowuje się również do w pełni globalnego i interaktywnego doświadczenia, jakim ma być druga realizowana online edycja Adobe Summit, zaplanowana na 13-15 kwietnia 2021 roku.

Sztuczna inteligencja wycina ludzi na Adobe Max [s02e08] WWWłaśnie Podcast

Zupełnie nie dziwi mnie, że Adobe z takim wyprzedzeniem zapowiada przeniesienie eventów do Internetu. Pozwoli to firmie lepiej się przygotować do ich realizacji w nowych realiach. Dodatkowo cieszę się, że Adobe zdecydowało się na odważny krok i Adobe MAX 2020 będziemy mogli oglądać za darmo, do czego wszystkich serdecznie zapraszam.