Adobe Premiere Rush CC - pogromca iMovie?

Adobe Premiere Rush CC – pogromca iMovie?

Opublikowano 16.10.2018 10:18 Aktualizacja: 16.10.2018 13:44 -


Tegoroczna konferencja MAX od Adobe jeszcze dobrze się nie zaczęła, a już pojawia się iMovie killer — Adobe Premiere Rush CC.

MAX potrwa jeszcze przez dwa dni (15-17 października). Jak co roku pojawi się sporo nowości, z których część postaram się Wam przybliżyć. Zacznę od nowego członka rodziny Adobe, służącego do prostej edycji filmów. Premiere Rush CC celuje w szeroko pojętych twórców wideo do sieci.

Project Rush, bo tak wcześniej nazywał się nowy Premiere, nie ma być następcą poczciwego i dobrze znanego Premiere Pro. Ma on rozszerzyć ekosystem (magiczne słowo…) Adobe i trafić do kolejnej grupy twórców, edytujących i publikujących szybko.

Funkcje Adobe Premiere rush cc

Czym wyróżnia się nowy produkt? Przede wszystkim jest multiplatformowy. Możemy pracować na Windowsie 10, MacOS, iOS oraz Androidzie (wkrótce). Nasz projekt synchronizowany jest w chmurze, dzięki czemu istnieje opcja, by w dowolnym momencie przesiąść się na inne urządzenie.

Dostajemy możliwość publikacji na popularne platformy bezpośrednio z aplikacji: YouTube, Facebook, Instagram, Behance. Mamy do dyspozycji podstawowe narzędzia jak import multimediów, intuicyjna edycja, uproszczone kolorowanie, edycja ścieżki audio, tworzenie animacji oraz grafik. Jeśli tego nam mało — projekty możemy importować bezpośrednio do starszego brata — Adobe Premiere Pro.

Affinity Publisher do pobrania za darmo!

W Premiere Rush wbudowany jest algorytm (sztuczna inteligencja) – Adobe Sensei. Dzięki niemu dostajemy funkcję Auto-Ducking, która automatycznie wyciszy nam ścieżkę audio, jeśli pojawi się voice-over. Przydatne.

kiedy adobe premiere rush cc?

Zaprezentowane narzędzie dostępne jest już dziś (zaktualizuj Adobe Creative Cloud, jeśli go nie widzisz).

W aplikacji przywita nas tutorial. Zmontowanie pierwszego prostego wideo na jego podstawie zajęło mi jakieś 5 minut.

O Premiere Rush CC mógłbym powiedzieć, że jest fajnym, prostym narzędziem i wielu funkcji jeszcze nie posiada. To ma się jednak zmienić. Adobe na swoim blogu zapowiada, czym zajmie się w następnej kolejności — wsparcie dla Androida, edycja prędkości wideo, wydajność, wsparcie większej liczby platform do publikacji.

adobe premiere rush cc – ile kosztuje?

Od dziś możecie uzyskać dostęp do aplikacji w kilku wariantach:

  • 9,99$ w planie pojedynczym
  • 19,99$ dla zespołów
  • 29,99$ dla organizacji
  • Jest też wbudowany w plan Creative Cloud All Apps
  • Za darmo, jeśli kupicie aplikację Premiere Pro CC
  • W planie studenckim

adobe premiere rush cc za darmo

Jest też plan darmowy! Otrzymujecie dostęp do pełnej wersji aplikacji, możecie stworzyć dowolną ilość projektów. Jest jednak pewien haczyk — wyeksportować za darmo możecie jedynie 3. Myślę, że to całkiem fair plan jako wersja demo, aby sprawdzić, czy na pewno chcemy wydać pieniądze na ten soft.

Zasada, na jakiej udostępniają Premiere Rush CC za darmo, bardzo przypomina mi to, co zrobili z Adobe Xd. To, że z każdym (częstym) releasem będą dokładać kolejne stabilne funkcje, też jest bardzo podobne. Muszę powiedzieć, że w ogóle podoba mi się to, co Adobe robi ostatnimi latami. Brawo!

Wieści z Rozładowani.pl