Nie wiem dlaczego – też przewijają się tutaj wysokie sumy i dzieje się sporo :)

Jednym z zakupów Adobe Systems ostatnimi czasy (po wielkim przejęciu Macromedia Flash) był serwis Behance.net – konkurent dribbble. Jakiś czas potem kupili sobie PhoneGap – framework do tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne. Niedawno wypuścili Open Sourceowy edytor kodu – Brackets oraz kupili Aviary – edytor zdjęć na iOS i Androida. Ogólnie mówiąc: Wiemy, że coś się dzieje.

Zamknęli ostatni kwartał tego roku ze wzrostem subskrybentów CC z 2.8mln do 3.4 mln. Pamiętajmy, że najtańszy plan to 19$, a wzrost o 500.000 osób płacących robi nam ładną sumkę :) Serwis Behance 2 lata temu przeszedł do Adobe za 150mln dolarów. Dużo? Za fotolie dali 800.000.000 ;)

Jakie mogą mieć z tego korzyści poza samymi zyskami jakie generuje ten stock posiadający już ponad 34mln zdjęć?

Chcą połączyć serwis z Behance i Creative Cloud – obie platformy staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Ma powstać możliwość sprzedaży na fotolia swoich zasobów z Behance, oraz lepsze plany w CC pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw tego stocka co będzie pięknym rozwinięciem rynku dostępnego w aplikacji CC.

Jeżeli powiększyliby jeszcze okno samej aplikacji (jego wielkość oraz brak możliwości skalowania naprawdę irytuje) to byłoby ekstra :)

Adobe pędzie do przodu z coraz większą siłą. Jak dla mnie działania firmy są też świetnym przykładem, jak bardzo potężnym narzędziem może być model płatności poprzez subskrypcję.

Dla zainteresowanych wynikami Adobe link.