Wielu designerów, grafików i ludzi z branży już od dawna na to czekało. Teraz wreszcie Adobe wypuszcza Photoshopa na iPady. Ośmielę się napisać, że jest to chyba najbardziej oczekiwana aplikacja na tablety od Apple.

Premiera została zapowiedziana już w ubiegłym roku podczas Adobe MAX. Aplikacja wskoczyła już do App Store i jest dostępna do pobrania. Można jej używać za darmo przez pierwsze 30 dni. Później niezbędna będzie subskrypcja Creative Cloud.

a1

Oczywiście dobrą wiadomością jest to, że mając już wykupiony abonament w  wersji na komputery, bez problemu będziemy mogli korzystać z Photoshopa także na iPadzie. W tym celu wystarczy zalogować się do swojego konta. Na razie nie są znane ceny usługi tylko na iPada, ale powinny one pojawić się lada dzień.

Adobe Photoshop i Apple Pencil

Adobe Photoshop w wersji na iPady wspiera w pełni Apple Pencil, a także pozwala na pracę z pełnymi plikami PSD. Chodzi rzecz jasna o warstwy i wszystkie inne funkcje znane z Photoshopa. Interfejs aplikacji został dostosowany do ekranu dotykowego, dzięki czemu wybór pędzli i innych narzędzi jest prosty i przyjemny.

Zobacz także Jaki edytor zdjęć wybrać? Oto lista płatnych i darmowych

Adobe Photoshop iPad – lista wspieranych urządzeń:

  • iPad Pro (Wi-Fi, Wi-Fi i Cellular)
  • iPad Pro (12,9 cala) i 2. generacji
  • iPad Pro (10,5 cala)
  • iPad Pro (9,7 cala)
  • iPad 5. generacji
  • iPad Mini 4
  • iPad Air 2

Photoshop obsługuje również pracę na plikach w chmurze. Możemy zatem pracować nad danym projektem na iPadzie, a następnie na komputerze. W nowej wersji pojawiło się sporo funkcji, które zapewne zadowolą osoby pracujące w podróży. Aplikacja jest o wiele bogatsza niż znany do tej pory Photoshop Express.

Adobe w przyszłym tygodniu powinno wprowadzić także aplikację Illustrator w wersji na iPady. W celu pobrania Photoshopa na iPada wystarczy kliknąć ten link.

źródło: Adobe