W dobie globalnej pandemii i pracy zdalnej w każdej możliwej branży, takie informacje spadają na nas niczym łaska. Każdy, kto pracował wspólnie nad jakimś projektem w programach Adobe: Photoshop, Fresco czy Illustrator, na pewno spotkał się z problemem synchronizacji i kooperacji.

Teraz gigant, jakim jest firma Adobe przygotowała wreszcie ciekawe rozwiązanie, w skład którego wchodzą wymienione wyżej trzy programy. Wielu współpracowników będzie mogło pracować nad jednym dokumentem, który zapisany jest w chmurze. Dotyczy to plików .psd lub .ai. W tym celu wystarczy przejść na witrynę asset.adobe.com, gdzie znajdziemy możliwości takiej współpracy. Oczywiście funkcja dostępna jest także w apce na komputery, Adobe Creative Cloud Desktop.

Programy Adobe z lepszą kooperacją w chmurze

adobe invite

Znakomite rozwiązanie na czas nie tylko pandemii, które znacząco przyspieszy prace nad projektami graficznymi. Oprócz samej synchronizacji warstw możemy również dzielić się z naszymi współpracownikami ustawieniami programów. Mowa rzecz jasna nie tylko o obszarach roboczych, ale także pędzlach, stylach, gradientach i innych kształtów. Możemy więc korzystać z synchronizacji zarówno na komputerach z systemem Windows, jak i tych, które oparte są o MacOS. W przypadku tego drugiego współpraca możliwa będzie także na iPadach.

Jak to działa? Wystarczy podczas edycji kliknąć na „zaproś do edycji”. Podajemy wtedy adres e-mail znajomego, z którym będziemy pracować nad projektem. To wszystko. Zaproszona osoba będzie miała dostęp do naszego pliku, może edytować, zapisywać, a wszystkie zmiany będą widoczne na naszych urządzeniach. Koniec zatem z przesyłaniem plików. Funkcja znacząco przypominać będzie współpracę na dokumentach Google, jednak do ideału jeszcze jej daleko.

Zobaczymy finalną wersję i na pewno będziemy ją testować.

źródło: adobe.com