Adobe Muse Beta - narzędzie do tworzenia stron WWW

Adobe Muse Beta – narzędzie do tworzenia stron WWW

Opublikowano 20.10.2011 8:30 -


Adobe idzie naprzeciw nowym technologią. Stara się nie stracić na ważności pozycji rynkowej i wychodzi naprzeciw designerom, którzy nie chcą uczyć się programowania. Nowe oprogramowanie wypuszczono pod nazwą Muse. Zostało napisane przez programistów Adobe w technologii air.

Umożliwia projektowanie, tworzenie witryn internetowych w formacie HTML. Wygenerowane oprogramowanie nie wymaga optymalizacji kodu. Twórcy nowego narzędzia postarali się, aby strona www było zgodna ze standardami HTML5 oraz CSS3 bez potrzeby ręcznego pisania kodu. Za pomocą tego narzędzia możemy łączyć elementy graficzne, teksty. Kluczową funkcją są widety, które można umieścić na stronie po przez ‘drag and drop’(przeciągnij i upuść). W śród widżetów możemy znaleźć: menu nawigacji, pokazów slajdów, elementy kodu umożliwiające wyświetlenie Mapy Google czy też Youtube oraz wiele innych. Obecnie wersje Muse Beta możemy pobrać ze strony Adobe za darmo.

Oficjalne wydanie (oczyszczone z bugów) planowane jest na pierwszy kwartał 2012 roku. Cena którą będziemy zapłacić to prawdopodobnie 20 dolarów miesięcznie za użytkowanie programu. Adobe zastrzega sobie, że nazwa aplikacji najprawdopodobniej zmieni się.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie muse.adobe.com Z tej strony możemy również pobrać aplikację oraz zobaczyć galerię witryn stworzonych dzięki Muse. Znajdziemy tu również materiały szkoleniowe, które mogą być pomocne na przy nauce tworzenia stron internetowych.

Wieści z Rozładowani.pl