Bez nazwy-2

 

Rynek w Creative Cloud to miejsce, w którym znajdziemy ogromną ilość darmowych materiałów stworzonych przez artystów z serwisu Behance – również należącego do Adobe. Zawartość Rynku jest własnoręcznie wybrana przez – jak twierdzi firma z San José – ludzi kreatywnych dla ludzi kreatywnych.

Rynek podzielony jest na kilka kategorii:

  • Do umieszczania – tutaj znajdziemy różne MockUpy, poczynając od szklanek, przez pudełka na kosmetyki, kończąc na telefonach i MacBookach.
  • Interfejsy – ta kategoria mówi sama za siebie.
  • Kształty wektorowe – potrzebowałeś kiedyś kształt paprotki w doniczce lub maszynki do golenia? Nie ma sprawy, zaglądnij do tej kategorii.
  • Ikony – ogromny wybór wszelakich ikon w różnych stylach.
  • Wzorki – tak, to są wzorki.
  • Pędzle – do używania w Photoshopie ;)

Korzystanie z Rynku w usłudze Creative Cloud jest ograniczone – możemy pobrać tylko (aż) 500 plików. Limit zerowany jest co miesiac. Pliki zapisane są w różnych rozszerzeniach, w zależności od tego jakie zapewnił autor – JPEG, PNG, PSD, SVG, ABR,TPL i wiele innych. Pliki otrzymujemy na licencji Royality Free, możemy ich używać w naszych projektach – teraz subskrypcja Creative Cloud staje się jeszcze bardziej opłacalna (opis na stronie adobe – FAQ).

Ogromnym minusem, który znalazłem, jest to, że z Rynku można korzystać jedynie przy pomocy aplikacji Creative Cloud, a ta – jak widać na screenie na początku artykułu – jest po prostu mała i niestety nie da się jej rozciągnąć. Myślę, że znajdą na to jakieś rozwiązanie. Fajnie byłoby gdyby Rynek pojawił się, tak samo jak kuler, jako dodatek do Photoshopa.

 

 


Posłuchaj nas!