Sytuacja z przymusowym siedzeniem w domu jest niekorzystna dla każdego. Oczywiście poza osobami, które i tak pracowały zdalnie (o tym, jak pracować zdalnie pisaliśmy w osobnym tekście – zarówno ja, jak i Łukasz). Wiem, że mamy do dyspozycji Netflix, HBO GO, Apple TV, gry i konsole, a także mnóstwo kanałów w TV. Ludzie w tych czasach jednak szybko się nudzą, dlatego można skorzystać z oferty Adobe.

Na stronie Adobe możemy przeczytać, że wszystkie instytucje i uczelnie, które korzystają z pakietów dla uczniów i studentów, mogą od teraz za darmo udostępnić pakiety dla użytkowników w domach.

„Ponieważ wiele szkół stoi w obliczu fizycznego zamknięcia kampusów i przechodzi na naukę online z powodu COVID-19, ogłaszamy, że zapewniamy większy dostęp do aplikacji komputerowych Adobe Creative Cloud w celu ułatwienia nauki na odległość. Wierzymy, że dzięki temu możliwe będzie śledzenie zajęć, pracy zespołowej i postępów uczniów dzięki dostępowi do chmury Creative Home dla studentów i nauczycieli.

Zobacz także Jaki edytor zdjęć wybrać? Oto lista płatnych i darmowych

Od dziś zapewniamy uczniom i klientom instytucjonalnym z grupy K-12 na całym świecie – którzy obecnie udostępniają aplikacje Creative Cloud studentom logującym się w laboratoriach na terenie kampusu – możliwość tymczasowego dostępu „w domu”. Zostanie to udostępnione do 31 maja 2020 r. Bez dodatkowych kosztów. Aby dowiedzieć się więcej i poprosić o dostęp, kliknij ten link.”

Oczywiście pakiet CC od Adobe warto wykorzystać w nauce i w lekcjach, które prowadzone są zdalnie, ale jeśli ktoś nie miał do czynienia z narzędziami od Adobe, to jest to idealny moment na opanowanie pakiety. Dwa miesiące to sporo czasu, szczególnie jeśli mamy wolne popołudnia i możemy je zagospodarować na naukę właśnie.

Adobe CC za darmo dla wszystkich – jest jedno „ale”

confirmation 800x615 1
screen: petapixel.com

Oczywiście nie jest to stricte inicjatywa Adobe, która ma pomóc zabijanie czasu podczas kwarantanny. O całej sprawie poinformował serwis Peta Pixel. Sprawa jest teoretycznie prosta:

  • wystarczy anulować nasz dotychczasowy plan Adobe (nawet jak mamy okres darmowy)
  • następnie w miejscu, gdzie podajemy powód rezygnacji, wybieramy „za drogo”
  • po czym w następnym kroku (powinniśmy) otrzymać ofertę dwóch miesięcy za darmo.
bestoffer 800x624 1
screen: petapixel.com

Jak donoszą internauci i sam serwis Peta Pixel opcja ta działa w większości przypadków, jednak nie zawsze. Jest to zależne od kilku czynników. Sam mam wykupiony pakiet roczny, dlatego nie mam możliwości sprawdzenia tego rozwiązania, ale koledzy z redakcji już to robią i będziemy aktualizować tekst w przypadku wątpliwości.

źródło: PetaPixel