Najnowszy model Adidasa to kolejna odsłona długiej sagi butów niemieckiego producenta, inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami. Wcześniej mieliśmy okazję oglądać wersje R2-D2 i Stormtrooper dla butów Adidas Nite Jogger oraz X-Wing dla modelu Ultraboost czy koszykarskie Pro Next 2019 w starwarsowej kolorystyce. Jakiś czas temu zaprezentowano także modele ZX 2K Boost „Han Solo” i dwie odsłony modelu Rivalry Hi „Boba Fett” oraz „Chewbacca”.

Adidas x Star Wars: owłosiony Chewbacca na waszych stopach

Gazelle to jeden z kultowych modeli Adidasa. Jego historia sięga pięćdziesięciu lat wstecz, a najnowsza odsłona, produkowana od 2016 roku, dla mało wprawnego oka, nie różni się od modelu z 1991 roku. Sam jestem posiadaczem gazeli i muszę przyznać, że to naprawdę bardzo wygodne obuwie.

Zobacz także: Lorem Ipsum – co to jest i do czego się używa?

Jestem jednak trochę zaskoczony, że Adidas zdecydował się na umieszczenie butów z zamszową cholewką w jesiennej kolekcji. Z drugiej strony nie w każdym kraju jesień wygląda tak jak w Polsce.

Gazelle darksaber

Gazelle w wersji inspirowanej Mieczem Ciemności są czarne z ciemnoszarą podeszwą. Od klasycznych wersji tego modelu różnią się odblaskowymi paskami i zapiętką, pomalowanymi we wzory inspirowane wyładowaniami elektrycznymi. Prawy but ma klasyczny napis Gazelle, natomiast na lewym w tym miejscu widnieje napis Darksaber.

gazelle karton

Gazelle w wersji Darksaber posiada również dedykowany, świetnie wyglądający karton oraz wkładki ze scenami z filmów. Buty należą do kolekcji Mandalorian™ i w przeciwieństwie do opisywanych przeze mnie jakiś czas temu Rivalry Hi  „Chewbacca” wydają się lepszym pomysłem do użytkowania na co dzień.

Gazelle odblask

Gazelle w wersji Darksaber to kolejna wspólna propozycja Adidasa i Disneya, posiadającego prawa do marki Star Wars. Tym razem dostaliśmy buty, który każdy fan serii będzie mógł nosić codziennie do pracy, bez wzbudzania niepotrzebnego zainteresowania.

Zobacz także: Lorem Ipsum, co znaczy, skąd się wzięło i kiedy stosować?

Cena? 399 złotych. Premiera już 1 listopada o godzinie 10:00 na stronie Adidasa. Zainteresowanym polecam się spieszyć, bo prawdopodobnie model rozejdzie się na pniu.

źródło: theillest.pl


Posłuchaj nas!