Adidas x Star Wars: kultowe sneakersy inspirowane Mieczem Ciemności

Opublikowano 29.10.2020 13:18 Aktualizacja: 14.11.2020 10:19 -


Kolejny raz mam okazję pokazać wam efekt współpracy Adidasa z Disneyem, oparty na uniwersum Star Wars. Tym razem przyszła pora na kultowy model Gazelle, inspirowany Mieczem Ciemności.

Najnowszy model Adidasa to kolejna odsłona długiej sagi butów niemieckiego producenta, inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami. Wcześniej mieliśmy okazję oglądać wersje R2-D2 i Stormtrooper dla butów Adidas Nite Jogger oraz X-Wing dla modelu Ultraboost czy koszykarskie Pro Next 2019 w starwarsowej kolorystyce. Jakiś czas temu zaprezentowano także modele ZX 2K Boost „Han Solo” i dwie odsłony modelu Rivalry Hi „Boba Fett” oraz „Chewbacca”.

Adidas x Star Wars: owłosiony Chewbacca na waszych stopach

Gazelle to jeden z kultowych modeli Adidasa. Jego historia sięga pięćdziesięciu lat wstecz, a najnowsza odsłona, produkowana od 2016 roku, dla mało wprawnego oka, nie różni się od modelu z 1991 roku. Sam jestem posiadaczem gazeli i muszę przyznać, że to naprawdę bardzo wygodne obuwie.

Zobacz także: Lorem Ipsum - co to jest i do czego się używa?

Jestem jednak trochę zaskoczony, że Adidas zdecydował się na umieszczenie butów z zamszową cholewką w jesiennej kolekcji. Z drugiej strony nie w każdym kraju jesień wygląda tak jak w Polsce.

Gazelle darksaber

Gazelle w wersji inspirowanej Mieczem Ciemności są czarne z ciemnoszarą podeszwą. Od klasycznych wersji tego modelu różnią się odblaskowymi paskami i zapiętką, pomalowanymi we wzory inspirowane wyładowaniami elektrycznymi. Prawy but ma klasyczny napis Gazelle, natomiast na lewym w tym miejscu widnieje napis Darksaber.

gazelle karton

Gazelle w wersji Darksaber posiada również dedykowany, świetnie wyglądający karton oraz wkładki ze scenami z filmów. Buty należą do kolekcji Mandalorian™ i w przeciwieństwie do opisywanych przeze mnie jakiś czas temu Rivalry Hi  „Chewbacca” wydają się lepszym pomysłem do użytkowania na co dzień.

Gazelle odblask

Gazelle w wersji Darksaber to kolejna wspólna propozycja Adidasa i Disneya, posiadającego prawa do marki Star Wars. Tym razem dostaliśmy buty, który każdy fan serii będzie mógł nosić codziennie do pracy, bez wzbudzania niepotrzebnego zainteresowania.

Zobacz także: Lorem Ipsum, co znaczy, skąd się wzięło i kiedy stosować?

Cena? 399 złotych. Premiera już 1 listopada o godzinie 10:00 na stronie Adidasa. Zainteresowanym polecam się spieszyć, bo prawdopodobnie model rozejdzie się na pniu.

źródło: theillest.pl

Wieści z Rozładowani.pl