Być może zaskoczy Was ten wybór, ale uwierzcie mi – rynek słuchawek sportowych wcale nie jest taki przepastny jak mogłoby się wydawać. W tym segmencie znajdziemy co prawda dużo „pchełek” – słuchawek dokanałowych z różnymi rodzajami „wspomagaczy” trzymających je w uszach bądź na szyi, ale sportowe słuchawki nauszne na Bluetooth to już rzadkość.

Adidas chce namieszać dzięki RPT-01 i FWD-01

Tę właśnie niszę postanowił wypełnić w tym roku… Adidas. Marka niekojarząca się nikomu z technologią (chyba, że technologią odzieży), nieposiadająca w zasadzie żadnego doświadczenia ze sprzętem audio. Sam byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się o istnieniu modeli RPT-01 i FWD-01. Przyznam jednak, że podejście Adidasa do ich słuchawkowego debiutu mi zaimponowało – urządzenia prezentowały się naprawdę nieźle i mogły pochwalić się unikalnymi rozwiązaniami. Pierwsze recenzje również napawały optymizmem.

Cena detaliczna Adidas RPT-01 to 699 zł. Nie mamy więc do czynienia z segmentem premium, ale jest to już całkiem spora kwota jak na słuchawki o dość wąskim zakresie użytkowania. Mnie na szczęście udało się dorwać swoją parę na sporej przecenie podczas tegorocznego Black Friday.

Adidas RPT 01 2

 Adidas RPT-01 – unboxing

Pierwsze wrażenie, jakie robią Adidas RPT-01 jest znakomite. Zanim nawet wyjmiemy je z opakowania, już możemy mieć uśmiech na twarzy, a to za sprawą pudełka, w które są zapakowane.

Co prawda nie jest to klasyczny blue box, ale kartonowe pudło i charakterystyczny papier w środku przywołują „buciarski” rodowód marki, co jest bardzo sprytnym akcentem. Opakowanie daje poczucie, że obcujemy ze sprzętem dobrej jakości i, co ważniejsze, nie zawiera ani grama plastiku. W przypadku marki, która tak mocno walczy o ekologię, byłoby to ogromne faux pas.

W pudełku znajdziemy oczywiście słuchawki, kabel do ładowania (USB-C do USB-A) i instrukcje.

Adidas RPT 01 3

Adidas RPT-01 – pierwsze wrażenia

Gdy weźmiemy RPT-01 do ręki, od razu mamy poczucie, że to nie są słuchawki jak każde inne. Adidas wykonał w ich przypadku sporą pracę, aby wyróżnić je pod względem nie tylko wyglądu, ale i materiałów.

Sam design jest bardzo w stylu niemieckiej marki – przeważają tu stonowane kolory, wyrazista tekstura i industrialne kształty. Ten model można dostać w 3 wariantach: czarnym, niebiesko-pomarańczowym oraz szarym.

Adidas RPT 01 4

Najciekawsze jest jednak poszycie pałąka oraz nauszników, które w większości tego typu konstrukcji zrobione jest z eko-skóry. Tutaj tego materiału nie ma w ogóle. Zamiast tego postawiono na autorskie rozwiązanie – materiał tekstylny (to prawdopodobnie Primeknit od Adidasa) i gumowane tworzywo.

Zastosowanie materiału w Adidas RPT-01 ma na celu jedną rzecz – sprawić, aby słuchawki były wygodne podczas treningów, nie nagrzewały uszu i pozwalały im oddychać. Po pierwszych dniach z tymi słuchawkami muszę przyznać, że jest to dobre rozwiązanie, które sprawdza się w warunkach nie tylko sportowych. Nie jest to jednak model bez wad. Więcej będzie można przeczytać w pełnej recenzji.

Wiedzieliście, że Adidas sprzedaje słuchawki Bluetooth? I to ponoć podobno całkiem niezłe!


Posłuchaj nas!