Sean Wotherspoon to człowiek doskonale znany wszystkim fanom sneakersów. Właściciel second-handowych sklepów Round Two ze streetwearową odzieżą i butami zasłynął w 2017 roku swoim projektem łączącym klasyczne modele Nike – Air Max 97 z podeszwą Air Max 1 i charakterystyczną, wielokolorową cholewką z zamszu.

Nic zatem dziwnego, że Wotherspoon jest obecnie rozchwytywany przez sportowe marki. Projektant, oprócz kolaboracji z Nike, pracował ostatnio nad swoim modelem Asicsów. Najbardziej intrygująco zapowiada się jednak najnowszy projekt – sneakersy Adidasa, których motywem przewodnim jest… ekologia.

STYLOWE ekologiczne buty od adidASA

Projektant podzielił się pierwszymi szczegółami na temat nowego designu na Instagramie. Dzięki temu wiemy chociażby, że ekologiczne buty będą nosiły nazwę „Superearth”. To oczywiste nawiązanie do „Superstar”, bodaj najbardziej rozpoznawalnego designu z portfolio Adidasa.

Wotherspoon musiał jednak oczywiście nadać klasycznemu modelowi nowego, oryginalnego charakteru. Motywy przewodnie w tym wypadku to recykling i ekologia. Wkładki butów będą wykonane z korka z dodatkiem kompozytowej wyściółki pochodzącej z recyklingu. Z kolei sznurówki wykonano w 100% z odzyskanego papieru. Częściowo z recyklingu pochodzić będą też materiały, z których wykonano podeszwę i wyściółkę w okolicach kostki.

Na cholewce będą dominować kolory biały i błękitny, z charakterystycznymi, kolorowymi, wyszywanymi kwiatami po bokach butów.

https://www.instagram.com/p/B8_0SCYpRKi/

Świetnie, że eko-projektowanie zaczyna na dobre wpisywać się w strategie firm odzieżowych. Takie projekty jak Adidas x Parley, Nike Space Hippie, czy właśnie kolaboracje z indywidualnymi projektantami jak w przypadku Adidas Superearth, pokazują, że można łączyć modę z ekologią. I co najważniejsze – nie musi być to nudne połączenie!


Posłuchaj nas!