Adblocka nie obejdziesz jako wydawca, ale z tym skryptem możesz poprosić o jego wyłączenie

Adblocka nie obejdziesz jako wydawca, ale z tym skryptem możesz poprosić o jego wyłączenie

Opublikowano 2.12.2013 13:04 - 12


Jakiś czas temu pisałam, że zamierzam pomęczyć Was reklamami na blogu. Jak mówiłem, tak zrobiłem z jednym małym detalem. Z założenia chciałem sprawdzić jak sprawuje się system reklamowy Tradedoubler, a ostatecznie prócz niego na blogu pojawiły się reklamy dodatkowo Google Adsense. Generalnie tych drugich zdecydowanie starałem się unikać, gdyż linki umieszczane przez Google wg mnie wyglądają koszmarnie i w moim odczuciu kojarzą się tylko ze spamerskimi stronami. Zapomniałem jednak, że Google serwuje także reklamy graficzne :-) Postanowiłem, więc że zbieram za ich pośrednictwem na nowego smartfona ;-)

To co mnie zainteresowało po ich umieszczeniu to fakt, czy można jakoś sprytnie obejść wtyczki blokujące reklamy, takie jak Adblock czy AdblockPlus. Niestety jak się okazało nie ma żadnego rozsądnego rozwiązania. Pozostał więc chyba jedynie apel do Was, czytelników by wszelkiej maści adblocki powyłączać dla mojej domeny. By tego dokonać, w pierwszej kolejności należy wykryć, że czytelnik z takiego rozwiązania korzysta.

Jeśli korzystacie z tego typu wtyczek, to z pewnością zauważyliście komunikat w nagłówku mojego bloga. Jest za niego odpowiedzialny skrypt, którego działanie jest banalnie proste. Otóż sprawdza on wysokość div’a o nazwie adsense i jeśli jego wysokość jest równa 0 (czyli nie ma on zawartości, czyli reklama jest usunięta), wówczas umieszcza komunikat. Poniżej jego kod.

W pierwszej kolejności należy umieścić reklamę w divie by móc się później do niego odwołać, w moim przypadku class=”adsense”:

[code]

<div class="adsense">
<!– kod adsense –>
</div>

[/code] [code]

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function(){
setTimeout("checkAds();", 1000);
});

function checkAds() {
if ($(".adsense").height() == "0") {
$(".adsense").after(" tutaj treść komunikatu ");
}
}
</script>

[/code]

setTimeout ustawiony jest by obsługiwać wyświetlanie asynchronicznych reklam Adsense (czyli ładujących się dopiero po załadowaniu strony internetowej). Mam nadzieję, że skrypt się przyda, tak samo jak liczę na to, że wyłączacie Adblocka na moim blogu ;-)

Wieści z Rozładowani.pl