Po wielu protestach pracownic i pracowników producenta gier Activision Blizzard, jeden z dyrektorów odchodzi z firmy. J. Allen Brack  ma “szukać nowych możliwości”. Jego dotychczasowe obowiązki będą pełnić inne osoby w firmie.

Allen Brack, dotychczasowy dyrektor Blizzard Entertainment, został oskarżony w pozwie przeciwko firmie o zezwalanie na toksyczną i seksistowską atmosferę w pracy. W obliczu głośnych protestów, zarówno społeczności „World of Warcraft”, jak i pracownic i pracowników firmy, J. Allen Brack odszedł z firmy.

Do tej pory były dyrektor Activision Blizzard opiekował się między innymi „Overwatchem” oraz właśnie „World of Warcraft”. Każda osoba w Blizzard Entertainment otrzymała maila informującego o odejściu J. Allena Bracka. Jego stanowisko ze skutkiem natychmiastowym przejęła Jen Oneal oraz Mike Ybarra. Oboje pozostają związani z firmą od dwudziestu lat.

R E K L A M A

Sytuacja Blizzarda coraz gorsza

Blizzard w oświadczeniu, które opublikował na swojej stronie, zapewnia, że zarówno nowa dyrektorka, jak i nowy dyrektor, będą dbali o bezpieczną atmosferę w Blizzardzie. Ta zmiana ma przynieść brak przemocy wobec pracownic i pracowników firmy bez względu na ich płeć, orientację seksualną czy pochodzenie.

Zaledwie dwa tygodnie temu cały Internet obiegła informacja o pozwie stanu Kalifornia przeciwko Acitivision Blizzard. W pozwie znajdziemy wiele nazwisk konkretnych osób, często wysoko postawionych w strukturach producenta gier. Sprawa dotyczy seksistowskiego i nieprzyjaznego miejsca pracy dla kobiet.

Mamy nadzieję, że zmiany Blizzardowi, ale przede wszystkim pracownicom, wyjdą jedynie na dobre i w końcu będą mogły czuć się bezpiecznie w pracy.


Posłuchaj nas!