ACTA Blackout czyli protest w polskim internecie - dołącz do niego

ACTA Blackout czyli protest w polskim internecie – dołącz do niego

Opublikowano 24.01.2012 6:00 -


Sieć wrze, wszystko za sprawą kontrowersyjnego porozumienia  nazwanego ACTA. Niestety, prawdopodobnie dojdzie do podpisania tego porozumienia przez przedstawicieli naszego kraju, które w skutkach może ograniczyć wolność w świecie internetu. Internauci nie pozostają bierni – pragną okazać swój sprzeciw.

Na łamach Antyweb, pojawił się apel do wszystkich webmasterów by dołączyli do popularnego Blackout’u, który potrwa przez cały dzień (23.01.2012). We wszystkich serwisach, które dołączyły do protestu pojawi się jednorazowy komunikat przedstawiający zagrożenia związane z ACTA, a między godziną 19-20 – wszystkie serwisy przekierują ruch na stronę poświęconą właśnie powyższemu porozumieniu.

Do protestu dołączyły się takie serwisy jak: Joemonster, Antyweb, Kwejk, Demotywatory czy Wykop. Oczywiście także cała rzesza innych, nieco mniejszych serwisów. Ja także postanowiłem przyłączyć się do akcji i co ważne każdy z Was, także może dołączyć – poprzez umieszczenie odpowiednich kodów w w treści swojej witryny. Całkowita instrukcję znajdziecie na łamach Antyweb. Zatrzymajmy ACTA.

 

 

Wieści z Rozładowani.pl