Acer prezentuje laptop dla graczy Predator Triton 300 i masujący "kosmiczny" fotel | IFA 2019

Acer prezentuje laptop dla graczy Predator Triton 300 i masujący “kosmiczny” fotel | IFA 2019

Opublikowano 4.09.2019 13:37 -


Next@Acer to prezentacja, która zaowocowała co najmniej kilkoma ciekawymi produktami. Ostatnio miałem okazję testować Predator Triton 500, tym bardziej ucieszyła mnie prezentacja nowego Triton 300!

Acer wprowadza na rynek kolejny smukły, dobrze wyposażony laptop dla graczy. Tym razem jest to model o cenie uplasowanej poniżej Triton 500.  Po starszym bracie odziedziczył smukłą linię oraz niską jak na tego typu urządzenie wagę.

Acer Predator Triton 300 na IFA 2019

Predator Triton 300 to najnowszy model uzupełniający gamę smukłych i lekkich notebooków Triton z systemem Windows 10. Laptop waży 2,3 kg, a jego minimalistyczna, aluminiowa obudowa ma – podobnie jak inne laptopy Predator – matowy czarny kolor z niebieskimi akcentami i podświetleniem.

Wyposażono go w procesor Intel Core i7 (do 9. generacji włącznie), grafikę NVIDIA GeForce GTX 1650 oraz 16 GB pamięci DDR4 266 (z możliwością rozbudowy do 32 GB).

Triton może obsługiwać maksymalnie dwa dyski SSD PCIe NVMe o pojemności 1 TB w macierzy RAID 0 oraz dysk twardy o pojemności maksymalnej 2 TB. Karta Killer Wi-Fi 6 AX 1650 i złącze Killer Ethernet gwarantują szybkość działania i brak opóźnień.

Jasny 15,6-calowy ekran Full HD z matrycą IPS i wąską ramką ma częstotliwość odświeżania 144 Hz i — dzięki funkcji overdrive — bardzo krótki czas reakcji 3 ms.

Klawiatura jest wyposażona w podświetlenie strefowe RGB oraz specjalne klawisze Turbo i Predator Sense. Klawisze WASD, strzałki i klawisze specjalne mają wklęsły kształt i są przezroczyste.

Predator Triton 300 – chłodzenie to podstawa

Predator Triton 300 ma również znakomite parametry termiczne: podwójne wentylatory wykorzystujące technologię Acer AeroBlade 4. generacji (metalowy wentylator 3D) i CoolBoost oraz odpowiednio rozmieszczone otwory wlotowe i wylotowe powietrza.

Wyposażony w niesamowicie szybki wyświetlacz Full HD o przekątnej 15,6 cala i częstotliwości odświeżania 300 Hz Predator Triton 500 to mocny laptop gamingowy, mający zaledwie 17,9 mm grubości i ważący tylko 2,1 kg. Ma trwałą, wykonaną w całości z metalu obudowę i wąskie ramki o szerokości jedynie 6,3 mm — stosunek ekranu do powierzchni obudowy wynosi w jego przypadku 81%.

Predator Thronos Air – kokpit dowodzenia

Gdy zobaczyliśmy z Sebastianem zapowiedz fotela, który w dodatku posiada funkcje masażu, patrzyliśmy na siebie z niedowierzaniem. CFO Acera szybko wyjaśnił na scenie, że to produkt podyktowany potrzebami graczy. Nie kłamał, zainteresowanie fotelem było ogromne i praktycznie nie dało się do niego dopchać. Ale może następnym razem uda się sprawdzić jakie wywołuje wrażenia ;) .

Predator Thronos Air, najnowszy fotel gamingowy marki Acer, to rozwiązanie dla entuzjastów gier. Jego stalowa konstrukcja obejmuje fotel, modułowy pulpit i ramię do zamocowania monitora. Gracz zasiada więc w komfortowym i zamykanym kokpicie.

Fotel można ustawić pod różnymi kątami (130 stopni w kabinie i 180 stopni na zewnątrz), aby uzyskać maksimum komfortu. Oferuje nawet funkcję masażu, dzięki której można się zrelaksować po wyczerpujących rozgrywkach (albo w ich trakcie).

Na ramieniu do mocowania monitora pozwala zamontować maksymalnie trzy wyświetlacze; można je ręcznie podnosić i opuszczać za pomocą uchwytu umieszczonego w dogodnym miejscu, tuż pod podstawą środkowego monitora. Nad środkowym monitorem można też ustawić kamerę, co ułatwia prowadzenie transmisji na żywo w serwisach YouTube, Twitch czy Mixer.

acer predator triton 300

Za fotelem znajduje się platforma, na której można ustawić komputer stacjonarny do gier, a przemyślany system prowadzenia kabli gwarantuje, że nie przeszkadzają one w korzystaniu z całego rozwiązania. Firma Acer oferuje ponadto wiele opcji niestandardowych i ulepszeń, takich jak stabilizator siedziska zapobiegający poruszaniu się fotela podczas gry, uchwyt na kubek, uchwyt na zestaw słuchawkowy, koncentrator USB czy kamera.

Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier!

Ceny i dostępność w Polsce

Predator Triton 300 będzie dostępny w Polsce od czwartego kwartału 2019 roku w cenie od 5 tys. zł.

Predator Triton 500 z 300 Hz wyświetlaczem będzie dostępny w Polsce od czwartego kwartału 2019 roku w cenie od 9 tys. zł.

Dostępność w Polsce oraz cena Predator Thronos Air zostanie podana w późniejszym terminie.

Wieści z Rozładowani.pl