Domowy iMac, testowany na łamach DailyWeba Dell XPS i wreszcie Acer Conceptd 7 – mam ostatnio szczęście do komputerów, które jeżeli nie są mocne, to na pewno są drogie. Jak sprawuje się ten ostatni po kilku godzinach użytkowania? Tego dowiesz się z tego wpisu.

W czasach gdy jeszcze byłem na bieżąco z pecetowym hardwarem, uważałem Acera za firmę solidną, choć kierującą swoje produkty raczej dla mniej zamożnych klientów. Jakież było moje zaskoczenie, gdy zaproponowano mi test laptopa Acera, który z otwartą przyłbicą rzuca rękawicę najmocniejszemu MacBookowi Pro.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA I WYKONANIE

Komputer przychodzi do nas zapakowany w kartonowe pudło, wyłożone pianką. W kartonie poza laptopem znajdziemy dość sporą ładowarkę i… to tyle. Żadnych przejściówek, szmatek czy naklejek z logo firmy. Tych pierwszych tak naprawdę nie potrzeba, bo komputer wyposażony został w złącza sieciowe (RJ-45), 3x USB 3.1, HDMI 2.0, mini DP 1.4 oraz linowe wejście audio i liniowe wyjście audio. Jeżeli chodzi o ilość portów, to zdecydowanie nie ma się do czego przyczepić.

acer conceptd 7

Jako zawodowy projektant stawiam testowanym sprzętom wysoko poprzeczkę, jeżeli chodzi o design i jakość wykonania. W tej kwestii Acer mnie zupełnie nie przekonuje. Nie przemawiają do mnie charakterystyczne dla marki ścięcia górnej ramki czy przywodzące na myśl sprzęty gamingowe, podświetlanie klawiatury. Mam też wrażenie, że chęć upchnięcia w ConceptD 7 potężnych jak na komputer przenośny podzespołów, a zarazem zachowania rozsądnych rozmiarów i wagi, wymusiły na Acerze pewne kompromisy pod względem użytych materiałów.

PIERWSZE WRAŻENIA z użytkowania acer conceptd 7

Mam mieszane uczucia po kilku chwilach testowania Acera ConceptD 7. Z jednej strony nie podoba mi się on wizualnie i nie chciałbym na nim pracować. Z drugiej nawet po kilku godzinach pobieżnego testowania czuć drzemiącą w nim moc. Pisząc na nim teksty czy przeglądając Internet, czułem się jak w sportowym samochodzie, który jest na mnie lekko obrażony za to, że zamiast katować go na torze, wybrałem się na powolną przejażdżkę nadmorskim bulwarem.

acer conceptd 7

O tym, jak sprawuje się Acer ConceptD 7, czy jest to realny konkurent dla MacBooka Pro i Della XPS oraz czy brzydkie kaczątko przeistoczyło się w łabędzia, dowiesz się z pełnej recenzji, która wkrótce pojawi się na łamach DailyWeba.


Pełna recenzja Acer ConceptD 7 już jest na DailyWeb.