Acer ConceptD 5, czyli laptop o wielu możliwościach - pierwsze wrażenia

Opublikowano 27.02.2020 16:15 -


Ten wyjątkowy laptop od Acera trafił do mnie w idealnym momencie, gdyż mój prywatny uległ niewielkiej awarii i został odesłany do serwisu. Bardzo się więc ucieszyłam, że mimo wszystko będę miała możliwość pracy, i to na tak dobrym sprzęcie. Podeszłam do tematu z ogromnym zaangażowaniem, ale o tym opowiem Wam dopiero w pełnej recenzji. Tymczasem pora na pierwsze wrażenia.

Acer ConceptD 5 to sprzęt naprawdę z najwyższej półki, dedykowany dla profesjonalistów. Początkowo miałam obawy, że niestety nie będę w stanie maksymalnie wykorzystać jego potencjału, ale znalazłam na to odpowiedni sposób. Zacznijmy jednak od początku.

kilka słów o wyglądzie

Kiedy tylko dotarła do mnie paczka, byłam bardzo podekscytowana. W końcu to mój pierwszy tak drogi sprzęt, który miałam okazję testować na DW. Spodziewałam się naprawdę oszałamiającego laptopa, zachwycającego nie tylko swoimi parametrami, ale również wyglądem. Rozpakowałam więc karton, a w nim czekał na mnie laptop w kolejnym pudełku i mniejsze opakowanie z ładowarką. Sprawnie wyciągnęłam komputer i moim oczom ukazał się ogromny i ciężki sprzęt od Acera. ConceptD 5 okazał się naprawdę dużym laptopem, który miał toporną obudowę, zapewne odporną na wszelkie uszkodzenia. Dla mnie jednak jest bardzo nieporęczny jak na laptopa.

conceptD 5

Jestem osobą, która lubi mieć sprzęt zawsze przy sobie i często z nim spaceruje. W tym przypadku byłoby to bardzo uciążliwe, bowiem laptop waży dobre kilka kilogramów i noszenie go w podręcznej torbie byłoby przesadą. Zdaję sobie sprawę, że praca grafika jest wymagająca i rozmiar ekranu na pewno ma ogromne znaczenie, jednak laptop o zbyt dużych rozmiarach nie spełnia swojej podstawowej funkcji, czyli mobilności.

conceptD 5

acer conceptd 5 w pełnej odsłonie niebawem

Jak możecie zobaczyć na powyższej fotografii, ConceptD 5 wydaje się naprawdę ogromny. Ciekawą odmiennością są natomiast ścięte ranty, które nadają mu nieco agresywniejszego i nowocześniejszego wyglądu. Do tej pory miałam tylko okazję na nim pisać artykuły na DW, jednak na najbliższe dni plan jest ambitny. Mam nadzieję, że będę w stanie opisać Wam dość szczegółowo jego działanie, a także zalety rozmiarów oraz wykorzystanych komponentów. Pełna recenzja niebawem.

Wieści z Rozładowani.pl