Absolutnie rewolucyjny szablon dla wszystkich prezentujących zdjęcia online

Absolutnie rewolucyjny szablon dla wszystkich prezentujących zdjęcia online

Opublikowano 12.05.2015 20:08 Aktualizacja: 6.01.2019 12:49 - 7


Prawie 10 lat temu, kiedy zaczęła się moja fascynacja fotografią, a lustrzanki stały się dostępne na wyciągnięcie ręki, chciałem połączyć ją z pasją do tworzenia stron. Powstało kilka galerii, których naturalnie nikt nie oglądał prócz samego autora i garstki znajomych, których uprzednio o to poprosiłem. Docelowo powstał blog w oparciu o pojedyncze lub serie zdjęć. Pamiętam, że miałem potężny problem ze znalezieniem szablonu strony, który wpisywałby się w wygodne udostępnianie zdjęć. Ostatecznie pasja do fotografii zamieniła się w zabawy z video (ponoć to naturalna droga), zaś gdyby było inaczej, to miałby idealny szablon do swoich fotograficznych prac.

Przygotowała go znana Wam już Mary Lou, z serwisu Tympanus, która już nie raz inspirowała Was, podczas oglądania jej prac na DailyWeb. Dziś szablon, który łamie wszelkie schematy prezentowania zdjęć czy grafik w sieci. Jest mocno efektownie, głównie za sprawą nagłówka, który śledzi kursor myszy, zaś prawdziwa rewolucja ukryta jest w nawigacji. Poruszanie się pomiędzy zbiorami materiałów odbywa się za pomocą folderów w dolnej części strony, co z początku wydawać by się mogło mało praktyczne, ale w rezultacie jest naprawdę wygodnie.

Oczywiście jest się do czego przyczepić, gdyż po wybraniu konkretnej kolekcji i po obejrzeniu wszystkich prac, trzeba przejść z powrotem w górną część strony, by powrócić do poprzedniego widoku. Jednak kto by się czepiał, odkąd szablon ten, ma być formą inspiracji? A tą rolę pełni świetnie. Zapraszam Was do zapoznania się i przede wszystkim do inspirowania, bo pomysł jest naprawdę ciekawy.

Demo Pobierz

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz