Absolutna gratka dla fanów Stranger Things - strona internetowa na wzór słynnej ściany z serialu

Absolutna gratka dla fanów Stranger Things – strona internetowa na wzór słynnej ściany z serialu

Opublikowano 2.12.2016 12:35 - 1


Uwielbiam typowe piątki. Nieco więcej czasu by w końcu spokojnie zobaczyć co ciekawego dzieje się w sieci. Jak zwykle wiele, trzeba tylko do tego dotrzeć. Dziś udało mi się znaleźć, coś, co powinno spowodować uśmiech na twarzy fanów serialu, o którym ostatnio pisałem: Stranger Things.

Zdaje się, że pan o imieniu Seb Lee-Delisle był jeszcze lepszym fanem serialu, niż większość z nas. A to za sprawą pracy, którą włożył, by przygotować świetną stronę internetową, do konaktu z innym wymiarem. Jeśli oglądałeś Stranger Things, doskonale wiesz o czym będzie mowa. Jeśli nie widziałeś tej produkcji, to jak najprędzej udaj się do Neftlix i przez weekend zobacz, naprawdę warto, a potem wróć tu. W innym wypadku, satysfakcji nie będzie.

Strona do złudzenia przypomina ścianę, dzięki której Winona Ryder, komunikowała się ze swoim synem (swoją drogą, strasznie miała męczącą rolę). To za sprawą lampek choinkowych, zawieszonych na ścianie i podpisaniu każdej lampce odpowiednią literę. Na czym polega trick wspomnianej strony internetowej? Otóż możesz wysłać wiadomość twórcy, wciskając odpowiednie literki. Czyż to nie świetny pomysł?

Za całością stoi oczywiście nieco więcej elementów, niż tylko strona internetowa, gdyż trzeba te informacje ze strony internetowej w jakiś sposób przetworzyć, dlatego też celu będzie niezbędne nam Raspbery Pi i kilka innych drobiazgów. Seb Lee-Delisle, w kilku prostych krokach prezentuje jak przygotować analogiczne rozwiązanie na własną rękę. Stronę możecie zobaczyć tutaj, co ciekawe działa nawet kolejkowanie, tak by wiadomości miały jakikolwiek sens, cały tutorial znajduje się tutaj. Wyślijcie wiadomość twórcy, doceniając jego pracę, zdecydowanie zasłużył :-)

Wieści z Rozładowani.pl