Abonament w Uberze? Firma już testuje takie rozwiązanie!

Abonament w Uberze? Firma już testuje takie rozwiązanie!

Opublikowano 23.07.2019 8:14 -


Miesięczna subskrypcja ma łączyć przejazdy z usługami Eats oraz wynajmem rowerów i e-skuterów. Szykuje się rewolucja w branży?

W tej fazie pilotażowej firma ma zamiar przetestować kilka różnych opcji abonamentowych, każdą w cenie 24,99 dolarów miesięcznie. Wspólnym mianownikiem będzie stała zniżka na każdą jazdę, darmowa dostawa Uber Eats i darmowe jazdy w ramach JUMP obejmujące zarówno rowery, jak i skutery elektryczne.

Nie jest to pierwszy taki eksperyment marki. Abonamenty pojawiają się w wersji testowej w Uberze średnio raz na kilka miesięcy. Ostatni raz tzw. Ride Pass zawierające 15-procentową zniżkę i gwarancję stałych cen przejazdów, były dostępne już pod koniec zeszłego roku w Los Angeles. Jest to jednak pierwszy raz, gdy firma decyduje się na połączenie w ramach jednej subskrypcji wszystkich swoich usług. Jak ujawnił rzecznik Ubera w rozmowie z TechCrunch, firmie zależy na tym, aby stała się stałym elementem codziennego życia konsumentów, niezależnie czy mowa tutaj o jedzeniu, czy dojazdach do pracy.

Jest to dość sprytny sposób na wykorzystanie zróżnicowania własnych produktów w budowaniu lojalności klienta wobec marki. O ile sama zniżka na przejazd może nie wydawać się atrakcyjna dla kogoś, kto z Ubera korzysta raczej sporadycznie, to już darmowe przejazdy innymi środkami transportu czy darmowa dostawa jedzenia czynią z abonamentu całkiem atrakcyjne rozwiązanie. Z drugiej strony elektryczne hulajnogi Ubera być może przegrałyby u mnie z Lime ze względu na dostępność, jednak skoro w ramach abonamentu już za nią zapłaciłam, jestem skłonna zmienić lokalizację w poszukiwaniu wolnego JUMP-a. Uber wie, że uwielbiamy subskrypcje i łatwo dajemy się w nie wciągnąć.

Obecnie z abonamentu Uber mogą korzystać jedynie mieszkańcy San Francisco i Chicago. W pozostałych miastach USA firma testuje nowe, tańsze Ride Pass zawierające, obok zniżek na przejazdy, także bezpłatną dostawę Uber Eats.

Wieści z Rozładowani.pl