Myślę, że można przyznać miano najszybciej zarabiającego człowieka właśnie Elonowi Muskowi. Co chwilę są kolejne rekordy, które pobija Elon, a teraz dowiadujemy się, że jego majątek powiększył się o bagatela 25 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

To jest oczywiście efekt szybujących cen akcji Tesli, które w ostatnim dniu skoczyło o 20%. Jest to jego największy wzrost, jak do tej pory oczywiście. Na początku roku Elon Musk przeskoczył w rankingu najbogatszych ludzi świata innego miliardera, szefa Amazona (ówczesnego), Jeffa Bezosa.

Elon Musk z rekordowym skokiem majątku

Później jednak Jeff Bezos wrócił na pozycję lidera, kiedy Tesla trochę osłabła na giełdzie. Aktualnie majątek szefa Tesli wyceniany jest na około 174 miliardy dolarów (rekordowo posiadał 210 miliardów), niewiele zatem brakuje mu do szefa Amazona, który stale oscyluje w okolicy 180 miliardów. Oczywiście kwoty te są niedorzeczne dla zwykłego śmiertelnika, jednak w takich liczbach obracają się miliarderzy.

Elon Musk obiecuje, że w tym roku Internet ze Starlink osiągnie 300 Mb/s. Jakie są ceny w Polsce?

Stabilności Amazona zapewnia stałą pozycję Jeffowi Bezosowi. Tesla stale jest uznawana za firmę rozwijającą się, co ma ogromny wpływ na znaczne skoki wartości akcji Tesli na giełdzie. Każda, mniejsza lub większa inwestycja lub wpadka powoduje spadek lub – tak jak teraz – skok wartości.

Elon Musk dorobił się tworząc system płatności online, który zna każdy. Chodzi oczywiście o PayPala. Później przyszedł czas na większe projekty, a aktualnie głównym zajęciem charyzmatycznego miliardera jest właśnie Tesla i SpaceX. Kosmiczna firma przeprowadza właśnie testy rakiety Starship, która ma zabrać  pierwszych ludzi na Marsa. W ostatnim czasie doszło do znaczącego skoku w rozwoju projektu. Prototyp Starship co prawda uszkodził się po lądowaniu, ale była to wina usterki układu „podstawy”, a nie silników. Daje to nadzieje, że kolejna próba będzie już w 100% zakończona sukcesem.