A może nowa, naukowa domena .SCIENCE za 2zł?
A może nowa, naukowa domena .SCIENCE za 2zł?

Opublikowano 4 lata temu -


Zdecydowanie jest w czym wybierać jeśli chodzi o nowe domeny. Sytuacja dość interesująca gdyż jeszcze raptem 1,5 roku temu jedynym wyborem były domeny typu .PL lub .COM dla własnego serwisu (no i oczywiście garstka innych). Teraz od wyboru można dostać zawrotów głowy, gdyż funkcjonujących jest ponad kilkaset. Co jednak stoi na przeszkodzie, by z takich domen korzystać? Oczywiście cena. Abstrahując od ekstremów takich jak domena .LUXURY, która ma tylko luksusową cenę, to średnia cena oscyluje w granicach $30 per domena. Tanio nie jest, ale na szczęście są wyjątki.

Ostatnio promocyjna była cena końcówki .COUNTRY, gdzie można było kupić własne rozszerzenie za raptem 7zł. Promocja się skończyła, więc przyszedł czas na następne. Kolejna propozycją jest domena .SCIENCE, która w naszych polskich warunkach do kupienia jest za 2 zł netto. Cena na tyle interesująca, że zdecydowanie warto się zainteresować. Oczywiście nie u wszystkich operatorów, ale bez przeszkód dostępna w naszym polskim OVH. Tutaj od razu sprostowanie, wpis nie ma charakteru reklamy, daleki bym był od tego, szczególnie w przypadku firmy, która notorycznie mnie ignoruje ;-)

Niemniej ofertę mają ciekawą, warto się zainteresować. Dodam tylko, by była jasność, że przedłużenie domeny już tak atrakcyjnie nie jest, gdyż wynosi 96zł netto. Oczywiście to z pewnością nie przeszkoda dla osób, które potrzebują nowych domen na cele SEO. Co również ciekawe, niska cena spowodowała spore zainteresowanie tą końcówką, przez co odnotowała ona ponad 10 tys. rejestracji, po udostępnieniu jej do publicznej rejestracji.