A może nowa domena za nieco ponad 7zł?
A może nowa domena za nieco ponad 7zł?

Opublikowano 4 lata temu - 9


Ilość nowych domen, które pojawiły się w zeszłym roku jest naprawdę pokaźna. Jedne przeszły bez echa, drugie odniosły sukces. Jaka była recepta? Oczywiście z reguły składała się ona z kilku czynników, niemniej chyba najistotniejszym aspektem była sama nazwa. Niemniej polityka operatora domeny (np. ograniczenia regionalne), też nie pozostały bez znaczenia. Przykładem niech będzie .BERLIN, która nie mając żadnych ograniczeń regionalnych do tej pory okupuje czołówkę zestawienia najpopularniejszych nowych domen. Przeciwwagą i dobrym przykładem, kiedy polityka mocno ograniczyła sprzedaż niech będzie .NYC, która z pewnością osiągnęłaby zdecydowanie większą ilość rejestracji, gdyby nie ograniczenia. Oczywiście, polityka rejestratorów nie jest po by by utrudnić nam życie, ale by np. skupić lokalną społeczność, co oczywiście jest rozsądnym rozwiązaniem.

Cena także nie pozostaje bez znaczenia. Pomijając ekstrema, które doskonale reprezentuje .LUXURY (której cena rejestracji wynosi kilkaset dolarów per rok), to średnia cena nowych domen oscyluje w granicach $30. To wartość, która mnie osobiście nie zachęca do rejestracji alternatywnych domen, jako uzupełnienia moich głównych. Niemniej dobry pomysł na serwis w oparciu o takie nowe domenowe rozwiązanie, nie powoduje także, że cena jest zaporowa. Dlatego też, myślę że to doskonała okazja gdyby ktoś chciał rozpocząć przygodę z nowymi domenami, bo mam dla Was całkiem interesującą promocje. Domena .COUNTRY do końca stycznia jest do kupienia ze dokładnie $2.

To bardzo dobra oferta, ale oczywiście nie dla każdego. Generalnie wypadałoby mieć dobry pomysł na serwis w powiązaniu z tą nazwą. Nie jest to jednak warunek konieczny, gdyby ktoś chciał np. postawić zaplecze z tak oryginalną domeną ;-) Dodam, że normalna cena utrzymuje średnią i wynosi $30. Domenę .COUNTRY można zarejestrować tutaj.

Ja przy okazji tej promocji, mam cichą nadzieję, że właściciele rejestrów  z cenami zejdą do poziomu jeszcze bardziej atrakcyjnego dla potencjalnych kupujących. To chyba nieuniknione, patrząc na ilość pojawiających się cały czas na rynku nowych domen.