A może by tak rzucić wszystko i wyjechać na Barbados?

Opublikowano 20.07.2020 13:43 -


Pandemiczna rzeczywistość zesłała sporą część społeczeństwa do czyśćca home office, który nierzadko tylko z pozoru wydaje się rajem. Nieprzyzwyczajeni do domowej pracy zapominamy bowiem często, że ta kiedyś się kończy i ostatecznie spędzamy przy domowym biurku więcej czasu niż miałoby to miejsce, gdyby chodziło o przestrzeń zewnętrzną. Home office może jednak upodobnić się do raju. Jak? Na przykład poprzez realizowanie pracy zdalnej z Barbadosu!

Wakacyjne bony? Dopłaty do pobytu w południowej części Europy? Te oferty chowają się przy propozycji Barbadosu! Rajska wyspa, jak wiele innych miejsc na świecie, zmaga się z konsekwencjami koronawirusowej pandemii i odnotowuje dużo mniejsze zainteresowanie turystów. To ogromny cios dla mieszkańców rajskich plaż, gdyż aż 40% tutejszego PKB pochodzi z turystyki, a 30% obywateli Barbadosu to ludzie zatrudnieni w tym sektorze. Władze uznały jednak najwyraźniej, że nie ma co walczyć o krótkoterminowych odwiedzających, których nawet przy szeroko zakrojonej promocji z pewnością byłoby na wyspie mniej. Postawili więc na innego konia - projekt pod nazwą „Barbados Welcome Stamp”, umożliwiający ludziom roczny pobyt na wyspie i pracę zdalną. Brzmi kusząco, prawda?

Jeszcze do niedawna hasło digital nomads zarezerwowane było dla dość wąskiej grupy, w pewnym sensie uprzywilejowanych, pracowników. Obecnie praca zdalna dotyczy znacznie większego odsetka społeczeństwa. Skoro cały świat walczy z pandemią i tak naprawdę nigdzie nie jest bezpiecznie, to dlaczego nie mielibyśmy sobie uprzyjemnić tej walki zmianą otoczenia? Zwłaszcza że Barbados kusi również potencjalnych pracowników uspokajającymi statystykami zachorowań - na ponad 280 tysięcy mieszkańców, zanotowano tam jedynie 103 przypadków zakażenia i 7  śmierci (od początku pandemii). Dodatkowo władze zapowiedziały, że wszyscy przyjezdni poddawani mają być testowi na Covid-19.

Przyznam szczerze, że ja już od dłuższego czasu rozważam karierę w podróży, więc będę z uwagą śledziła ten temat. A może macie własne doświadczenia z długotrwałą pracą zdalną z jakiegoś rajskiego zakątka? Czekam na Wasze relacje i porady w tym zakresie!

Wieści z Rozładowani.pl