A miało być tak pięknie - czwartkowy pokaz gier na PS5 odwołany z powodu zamieszek w USA

Opublikowano 2.06.2020 12:27 Aktualizacja: 2.06.2020 12:28 -


Wkurza mnie, kiedy polityka, a w tym przypadku sytuacje społeczne wpływają na rozrywkę. Jednocześnie zaznaczam, że popieram w pełni powody protestów, jednak sposób ich rozwiązania już jest inną kwestią. Odchodząc od kwestii politycznych - Sony poinformowało, że odwołuje czwartkowy pokaz gier na PS5.

Wszyscy czekaliśmy na ten pokaz, przebierając jednocześnie nogami. Miało być pięknie - pokaz kilku gier, które zimą pojawią się wraz z konsolą PS5. Oczywiście miały być pokazane także następne pozycje. Wczoraj jednak z powodu zamieszek Sony zdecydowało się wydać oświadczenie:

"Mimo że rozumiemy, że gracze na całym świecie nie mogą się doczekać, by ujrzeć gry na PS5, to uważamy, że to nieodpowiedni moment na celebrowanie i chcemy się wycofać, by usłyszane zostały o wiele ważniejsze glosy".

I tutaj warto podkreślić ostatnie słowa, by usłyszane zostały o wiele ważniejsze glosy. W 100% popieram decyzję Sony, jednak zgodzić się nie mogę z tym, co dzieje się teraz w Stanach Zjednoczonych (sposobach, którymi władze radzą sobie z protestami).

Na razie nie podano daty nowego pokazu, myślę, że sytuacja w USA musi się po prostu uspokoić. Sama konsola PS5 ma pojawić się jeszcze w tym roku, najpewniej w grudniu. Wiemy na pewno o kilku grach, które pojawią się na konsoli nowej generacji od Sony:

GRY UBISOFT NA PLAYSTATION 5

Firma Ubistoft już pod koniec października 2019 ogłosiła, że tytuły, które mają mieć premierę w 2020 roku, będą grami na wiele platform. Wśród nich jest PS4, Xbox One i oczywiście PlayStation 5. Lista na tę chwilę wygląda następująco:

  • Watch Dogs Legion
  • Rainbow Six Quarantine
  • Gods and Monsters
  • 2 gry, które nie zostały jeszcze zapowiedziane

GRY ELECTRONIC ARTS NA PLAYSTATION 5

Również w październiku swoje gry zapowiedział wydawca Electronic Arts. Niestety tutaj lista jest okrojona, ale zapewne będzie rozwijana wraz z kolejnymi zapowiedziami nowych produkcji:

  • Battlefield 6
  • The Sims 5

GRY SQUARE ENIX NA PLAYSTATION 5

Square Enix już oficjalnie zaprezentowało gry, które pojawią się na nowych konsolach od Sony, jak i od Microsoftu. Będzie to oczywiście szykowana na ten rok mieszanka strzelanki i magii dla 1-3 graczy, czyli Outriders. Są także spore szanse na to, że kolejne części Final Fantasy (po remake’u FF 7), będą wydawane również na konsole nowej generacji.

GRY GEARBOX NA PLAYSTATION 5

Na tę chwilę Gearbox zaprezentował jedynie Godfall w wersji na PlayStation 5. Jest to gra akcji RPG.

GRY BETHESDA NA PLAYSTATION 5

Tutaj nie ma oficjalnej informacji, ale jest duże prawdopodobieństwo, że Starfield i The Elder Scrolls 6 pojawią się na PS5.

GRY SONY NA PLAYSTATION 5

Brak jest oficjalnych informacji na temat gier dedykowanych tylko na konsolę PS5, ale Sony zapowiedziało, że nowa konsola będzie kompatybilna wstecz. Oznacza to, że wszystkie gry z PS4 będą działały także na PS5.

Wieści z Rozładowani.pl