Moim zdaniem Netflix powinien anulować serial już po premierowym sezonie, producenci jednak wspięli się na wyżyny i postanowili uraczyć nas jeszcze sezonem drugim. Na szczęście Netflix właśnie ogłosił, że anuluje serial i nie powstaną kolejne części.

Jak donosi Variety, głównym powodem anulowania była „niewystarczająca liczba widzów”.  Najwidoczniej nie opłacało się wykładać kasy na kolejne sezony. Bez wątpienia pandemia COVID-19 również odcisnęła piętno na produkcji, a przede wszystkim na budżecie.

Serial budzący mieszane uczucia

Owszem, serial Altered Carbon podobał się pewnej grupie fanów. Szczególnie tej, która znała powieści Richarda K. Morgana. Na jej podstawie produkcja powstała. Było też kilka nominacji do nagród, ale dotyczyły one głównie efektów specjalnych, a nie fabuły czy też samego scenariusza.

Zobacz też: Netflix czy warto?

Na razie brak jest jakichkolwiek informacji, jakoby inna stacja miała przejąć i kontynuować produkcję.

NOWOŚCI NETFLIX SIERPIEŃ 2020 – LISTA OFICJALNA:

3% – SEZON 4

W przyszłości świat jest jednym wielkim slumsem — z wyjątkiem wyspiarskiego raju zamieszkiwanego przez 3% wybranych. Każdy ma tylko jedną szansę, by się tam dostać.

Kradzież stulecia

Jest rok 1994. Gang złodziei układa ambitny plan obrabowania kolumbijskiego Banku Republiki. Serial inspirowany prawdziwą historią.

(NIE)ZDROWE

Serial dokumentalny o lukratywnej branży wellness, która obiecuje klientom zdrowie i szczęście. Ale czy reklamowane produkty rzeczywiście spełniają oczekiwania odbiorców?

FATUM ELIZABETH

Panna młoda zwiedza posiadłość swojego męża i wchodzi do pokoju, do którego ukochany zakazał jej wstępu. Naruszenie zasad ma przerażające konsekwencje.

THE HAUNTING OF SHARON TATE

Wschodzącą gwiazdę Sharon Tate prześladują wizje zbliżającej się śmierci. W międzyczasie Charles Manson i jego sekta szykują się do popełnienia zbrodni.

TY, JA I ON

Olivia i Alex są w sobie zakochane, jednak gdy obie odkrywają, że są w ciąży, sprawy się komplikują. W dodatku w ich życiu pojawia się przystojny sąsiad.