Obawy o otwarcie wyrażałem już w poprzednim tekście na ten temat, bo ciężko bowiem sobie wyobrazić korzystanie w pełni z atrakcji parku w dobie pandemii. Tego typu miejsca rozrywki charakteryzowały się do 2020 roku zabawą, a nie stresem związanym z przestrzeganiem obostrzeń epidemicznych.

PARK SUPER NINTENDO WORLD W OSACE

Park wybudowano w Osace w Japonii. Jedną z ciekawszych atrakcji wydaje się rajd w Mario Kart. Tak samo, jak w mobilnej grze, która cieszy się olbrzymią popularnością, tak i w parku będziemy mogli poczuć się jak Mario. Bloomberg już teraz opublikował materiał wideo z takiej przejażdżki, zobaczcie zresztą sami:

Jak możemy przeczytać w relacji reporterki Kurumi Mori, w Mario Kart zakładamy okulary AR i ruszamy. Pojazdy zamocowane są na specjalnych szynach, nie jak w grze – na kołach. Oczywiście w rozszerzonej rzeczywistości tego nie odczuwamy i pędzimy niczym na czterokołowych pojazdach. Do towarzystwa możemy zabrać trzy osoby.

Universal/Twitter
Universal/Twitter

Park jest wybudowany w Universal Studios Osaka. Przez pierwsze miesiące pandemii cały teren był zamknięty. Bloomerg opisuje, że wszystkie obostrzenia są przestrzegane i samo funkcjonowanie parku jest bezpieczne. Na razie nie jest to miarodajne, bo dostęp do rozrywki mają głównie dziennikarze. Ciekawe, jak będzie sytuacja wyglądała po otwarciu. Na szczęście Japończycy to zdyscyplinowany naród i wszystko powinno być bezpiecznie.

Nowa data otwarcia zostanie podana wkrótce.