A gdyby Google wyglądało właśnie tak?

Opublikowano 15.11.2016 21:01 - 3


Ciężko pisać kolejne komunały o wyszukiwarce Google. Jest, towarzyszy nam od zarania internetów, jest tak przezroczystym narzędziem, którego jakości w zasadzie nie doceniamy. Stąd też dość często zabawne określenia: wyszukaj w przeglądarce, kto by się jednak tam przejmował. Jej wygląd od zarania dziejów pozostaje co do ogólnej zasady niezmieniony. W końcu ile można wykrzesać z wyników wyszukiwania, kilku reklam i paska do wyszukiwania? Okazuje się, że wiele.

desktop_hd

Zaskakujące prawda? Mam dla Was bardzo interesujący redesign Google, który daje zdecydowany powiew świeżości. Efekt jest taki, że Google wygląda jak coś więcej niż tylko zwykła wyszukiwarka internetów. Projekt został stworzony przez pana o imieniu Eyal Zuri i co ciekawe to nie jego jedyna praca związana z odświeżeniem interfejsu popularnego serwisu/strony. Ma na swoim koncie chociażby dość ekstrawagancki wygląd... Facebooka.

Nagłówek wprost w myśl wytycznych Material design, przyjemne kolory i ikony do najpopularnieszych usług. Poniżej dzieje się zdecydowanie więcej, nie do końca jestem pewny wielkich boksów zlokalizowanych między nagłówkiem i wynikami wyszukiwania. Patrząc na pozostałą część tego projektu, mówcie co chcecie, ale układ do złudzenia przypomina mi ten znany z Wykop.pl

Całość bardzo smaczna i pomysłowa, choć obrazki przy linkach, to chyba nienajlepszy pomysł. Odciągają uwagę od nagłówków i samych wyników wyszukiwania, nie wnosząc wiele. Oczywiście nie ma co się łudzić, że Google choć odrobine zaczerpnie z pomysłu, odkąd zmiana koloru linku w wynikach wyszukiwania, to proces bardzo złożony, gdyż przekłada się bezpośrednio na klikalność. Brawo jednak dla Pana Eyala, za bardzo interesujący projekt, który pokazuje jak można zagospodarować tak nudną stronę jak Google.

Wieści z Rozładowani.pl