A DATA P 20000 - idealny powerbank istnieje? - pierwsze wrażenia

A DATA P 20000 – idealny powerbank istnieje? – pierwsze wrażenia

Opublikowano 25.03.2020 14:20 -


Ostatnio w moje ręce wpadł powerbank P 20000 firmy A DATA. Z początku byłem przerażony jego rozmiarem i wagą, ale pojemność 20000mAh wynagradza takie mankamenty. Tym bardziej że przede mną był wyjazd do Azji, gdzie nie zawsze miałem mieć dostęp do stałego źródła zasilania.

Na początek może zacznę od małej anegdoty, bo ów powerbank narobił mi nie lada problemów na lotnisku w Bangkoku. Do Tajlandii dotarłem bez problemu, a powerbank miałem spakowany w bagażu głównym (wiem, mój błąd, ale nigdy takich pojemności nie zabierałem, przez co powstała rutyna i przeoczenie).

Lecąc jednak z Bangkoku w inne miejsce, oddałem bagaż i pewnym krokiem udałem się na kontrolę bezpieczeństwa. Tam też wszystko poszło bezproblemowo, dopóki z głośników nie usłyszałem swojego nazwiska w łamanej językiem tajskim angielszczyźnie. Okazało się, że muszę wrócić do punktu nadania bagażu (czyli kontrola od nowa) i wyjaśnić sytuację. Problemem był powerbank, którego musiałem wygrzebać z upchanego po brzegi 90-litrowego plecaka. Trwało to pół godziny, stresu trochę było, ale się udało.

Przejdźmy jednak do pierwszych wrażeń z używania powerbenka A DATA P 20000. Sprzęt od razu wydaje się wykonany z porządnych materiałów: plastik dość twardy, ale przyjemny w dotyku, opływowe kształty, a do tego genialne rozwiązanie, czyli wyświetlacz. Na nim możemy zobaczyć, jaki jest stan naładowania, a także które wyjście jest podłączone.

Powerbank ADATA P 20000 – specyfikacja

  • Napięcie wyjściowe: 5 V
  • Pojemność: 20000mAh
  • Prąd wyjściowy: 2,1A
  • Rodzaj baterii: Litowo-jonowa
  • Waga: 450 g
  • Wyświetlacz: LED
  • Złącza: USB
  • Dodatkowe: Latarka LED

Powerbank dostałem z poziomem naładowania 85%, zatem nie doładowywałem go i zabrałem w podróż. 85% starczyło mi na naładowanie mojego iPhone’a 8 Plus 4-krotnie. Zazwyczaj było to ładowanie od około 10-15% poziomu baterii. Szybko wyliczyłem, że takie ładowanie zabiera około 17-20%.

Po rozładowaniu A DATA P 20000 trzeba było sprawdzić czas jego ładowania. I tutaj muszę przyznać, jest na co czekać, bo pełne ładowanie trwało całą noc (dokładnych godzin nie znam, ale podam je w pełnej recenzji po kilku następnych ładowaniach). Powerbank nie nagrzewał się, zatem to dobra informacja. Oczywiście nie dziwi mnie długość ładowania, bo pamiętajmy, że jest to pojemność 20000mAh.

A DATA P 20000 – ładowanie przy dużym obciążeniu

Po pełnym naładowaniu przyszedł czas na sprawdzenie jak sobie powerbank radzi w przypadku większego obciążenia. Podpiąłem zatem iPhone’a i do tego Samsunga S10. I tutaj pozytywne zaskoczenie: oba telefony ładowały się tak samo szybko, zarówno jak były podłączone “solo”, jak i w duecie. Duży plus!

Oczywiście przy spacerowaniu po tajskich miastach powerbank stale mi towarzyszył, a jego waga była do zniesienia już po jednym dniu. Przy wysokich temperaturach i ładowaniu dwóch urządzeń A DATA P 20000 lekko się podgrzewał, ale na pewno nie było to gotowanie akumulatora.

Istotnym minusem jest brak złącza USB-C, które w tych czasach wydaje się niezbędnym minimum. Oczywiście problem jest do obejścia, ale… no jest to “ale” :)

Sprzęt testuję dalej, teraz siłą rzeczy w warunkach domowych (jest okazja do sprawdzenia czasów ładowania). Na pewno podzielę się pełną recenzją w najbliższych tygodniach.

Wieści z Rozładowani.pl