A czy Ty zamówiłeś już swoje okulary Oculus Rift? | DailyWeb.pl
A czy Ty zamówiłeś już swoje okulary Oculus Rift?

Opublikowano 3 lata temu - 2


6 stycznia Mark Zuckerberg poinformował, że okulary Oculus Rift dostępne są już w przedsprzedaży. Już dziś możesz zamówić je ze strony producenta. Jeśli tylko Cię na nie stać.

Zapaleńcy zapewne bardzo długo czekali na ten moment - moment premiery urządzenia, które może zrewolucjonizować świat elektronicznej rozrywki. Okulary do wirtualnej rzeczywistości pozwalają użytkownikowi na jeszcze większą integrację ze światem z ekranów komputera. Jeśli jesteś prawdziwym fanem gier komputerowych, albo po prostu lubisz nowości technologiczne, to sięgaj do swojego portfela! Pamiętaj tylko, że Twój portfel musi być gruby. I to nie jedynie na polskie realiach. Cena tego nowoczesnego sprzętu w stanach zjednoczonych to niespełna 500 dolarów, dla Europy wyceniono go na 700 euro. Oznacza to, że Polak wyda na ten gadżet około 3500 złotych. Niektórzy jednak uważają, że cena - jak za taką nowość technologiczną - nie jest zbyt wygórowana.

oculus-rift-2

Nie wydaje mi się, że w Polsce sprzęt ten będzie kupowany na masową skalę. Należy dodać, że do prawidłowego działania okularów (lub inaczej: aby okulary w ogóle działały) potrzebny jest komputer. I to nie byle jaki. Firma podała specyfikację techniczną sprzętu, przy której gogle będą funkcjonowały:

Karta: NVIDA GTX 970 / AMD R9 290
CPU: Intel i5-4590 lub lepszy
Pamięć: 8 GB+ RAM
Wyjście video: HDMI 1.3
USB: 3x USB 3.0 i 1x USB 2.0
System: Windows 7 64 bit lub nowszy

Jak widać, powyższe wymagania sprzętowe nie są raczej dostępne na komputerach za 1000-1500 złotych. Zapewne sprzętem o takiej specyfikacji posługują się zapaleni gracze i to prawdopodobnie oni staną się głównymi nabywcami Oculusa w Polsce.

Będąc na pewnym szkoleniu, miałem możliwość skorzystania z okularów do wirtualnej rzeczywistości. Byłem w szoku, dokąd zmierza VR. Możesz być, gdzie tylko chcesz i robić, co tylko chcesz. Niesamowite uczucie - polecam wszystkim! Czy skusiłbym się jednak na Oculus Rift? Nie. Dla mnie to tylko gadżet, nie jestem aż takim maniakiem tech-nowinek, by z gogli korzystać na co dzień. Chyba, że ktoś by mnie do tego przekonał...

Ale jeśli Wy chcecie, to już dziś możecie zamówić je na stronie producenta. Z chęcią przeczytam Wasze recenzje!