A czy Ty masz w sobie coś z kryptologa? Konkurs - Tydzień Szyfrów

A czy Ty masz w sobie coś z kryptologa? Konkurs – Tydzień Szyfrów

Opublikowano 19.01.2015 20:49 - 2


Miło mi ogłosić, że jako DailyWeb objęliśmy patronatem bardzo ciekawe wydarzenie. Wszystkie detale znajdziecie poniżej, w gruncie rzeczy chodzi o konkurs i to nie byle jaki. Trzeba będzie się trochę nagimnastykować, by znaleźć właściwe, poprawne odpowiedzi. Całość została zorganizowana przez Domeny.pl, przy okazji nadchodzącego 25 stycznia Dnia Kryptologii. Więcej informacji znajdziecie poniżej, a my gorąco zachęcamy do udziału w zabawie.

W dniach 19-25 stycznia 2015 serwis Domeny.pl organizuje kolejną edycję konkursu „Tydzień Szyfrów”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w łamaniu zakodowanych wiadomości.

„Tydzień Szyfrów” poprzedza przypadający na 25 stycznia Dzień Kryptologii i stanowi upamiętnienie trzech wybitnych, polskich uczonych, którzy złamali szyfr niemieckiej Enigmy.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy rozszyfrować, a następnie odpowiedzieć na 3 pytania zamieszczone na stronie  www.tydzienszyfrow.pl oraz podzielić się informacją o konkursie w serwisie Facebook.

Konkurs - Tydzień Szyfrów (1)

Nagrody zostaną przyznane osobom, które zdobędą najwięcej punktów, odpowiadając poprawnie na pytania zamknięte oraz udzielając najbardziej kreatywnej odpowiedzi na pytanie otwarte w jak najszybszym czasie. Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: https://tydzienszyfrow.pl/regulamin-konkursu/

ZŁAM SZYFR – ODPOWIEDZ NA PYTANIA – WYGRAJ NAGRODY

Organizator i Partnerzy zadbali o ciekawe nagrody, które pozwolą wygranym zabezpieczyć swój e-biznes w sieci, a czas wolny od pracy spędzić na złamaniu zagadek na żywo w gronie znajomych. Nagrodą główną jest Certyfikat SSL SuperFAST PRO Wildcard SSL o wartości 984 zł brutto, który zapewni stronie www wysoki poziom ochrony. Nagrody dodatkowe to dwa hostingi www na 1 rok ważności, możliwość rejestracji dowolnej domeny na 1 rok (możliwość wyboru spośród nowych domen) oraz vouchery na grę logiczną ProjectEscape.pl organizowaną w Krakowie.

Pytania konkursowe zostaną opublikowane na stronie konkursu www.tydzienszyfrow.pl. Podpowiedzi do zadań będą publikowane na profilu FB organizatora Domeny.pl https://www.facebook.com/Domenypl

25 styczeń to dzień hołdu dla polskich naukowców, którzy łamiąc szyfr Enigmy przyczynili się do kolejnych sukcesów aliantów podczas II wojny światowej. Dzień Kryptologii przypomina o dokonaniu trzech polskich matematyków i kryptologów, absolwentów Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2000 roku przyznano im pośmiertnie Order Odrodzenia Polski, jedno z najwyższych polskich odznaczeń cywilnych.

Kryptologia to dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób zabezpieczony przed niepowołanym dostępem. Ma szerokie zastosowanie w społeczeństwach rozwiniętych technicznie. Wykorzystuje się ją w rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo kart bankomatowych, haseł reklamowych, handlu elektronicznego.

Wieści z Rozładowani.pl