A czy Twoje dziecko już założyło konto w Lego Life?

A czy Twoje dziecko już założyło konto w Lego Life?

Opublikowano 2.02.2017 11:47 Aktualizacja: 5.09.2017 14:22 -


Jakbym miał wymienić marki które towarzyszą mi od dzieciństwa na pewno wymienił bym Lego. Firma stworzyła produkt, który podobnie jak adidasy stały się synonimem obuwia sportowego w Polsce, tak klocki lego stały się synonimem małych klocków do zabawy dla dzieci i młodzieży.

Teraz Lego robi krok dalej, stwarza sieć społecznościową dla dzieci, która ma być przede wszystkim bezpieczna dla najmłodszych. Może to znak czasów?

Lego Life, bo tak ma nazywać się nowa sieć społecznościowa opiera się w swoim działaniu przede wszystkim na zdjęciach utworzonych przez użytkowników konstrukcji z klocków lego, które można lajkować i komentować. Pierwszy rzut oka… Instagram, ale nie byle jaki bo otoczony lego światem i przyrzeczeniem firmy, że prywatność młodych internautów będzie stać na wysokim poziomie.

Więc jak to działa? Tworzymy naszego avatara – minilaleczkę lub minifigurkę, ubieramy go i nazywamy. Nazwa jest tu szczególnie istotna, gdyż wybieramy ją z losowo generowanych 3 słów np. „RedPandaLover” (choć nie wiem czy to by przeszło), wszystko to w trosce o prywatność użytkowników.

Zdjęcia zbudowanych konstrukcji przed opublikowaniem przechodzą w celu zadbania o poprawność treści weryfikacje przez (prawdopodobnie) pracowników serwisu.

Jakie zdjęcia są dozwolone? Tu zespół Lego wypisuje proste zasady:

  • Muszą być odpowiednie dla dzieci w każdym wieku
  • Nie mogą przedstawiać ludzi
  • Muszą być związane z LEGO
  • Nie mogą zawierać linków do innych stron internetowych

Aplikacja wypełniona jest wyzwaniami konstruktorskimi i dekoracyjnymi, czy quizami przygotowanymi przez Lego.

Cały serwis to świat Lego. Nawet klawiatura zawiera emoji i naklejki z figurkami postaci zbudowanych z klocków.

Serwis ten to na pewno reklama samych klocków, ale trzeba sobie zadać pytanie co w dzisiejszym świecie reklamą nie jest. Na pewno brakuje sieci społecznościowej dla dzieci poniżej 13 roku życia.

Lego Life ma mieć swoje zasady. Ma dać możliwość anonimowego pochwalenia się swoimi dziełami i edukować dzieci w Internecie, dla mnie jak na razie tyle wystarczy aby dać temu serwisowi szansę. Do korzystania z platformy niezbędna będzie aplikacja. Dostępna jest  jak na razie na iOS i tablety Kindle Fire i tylko dla wybranych krajów, do której Polska powinna niebawem dołączyć.

Co sądzicie o takiej sieci społecznościowej?

Wieści z Rozładowani.pl